Batakiai vėl turės vidurinę mokyklą?(18)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2015-07-23 12:34

Batakių mokyklos, kuri tikriausiai ir vėl galės vadintis vidurine, direktoriui Rimvydui Varanavičiui ši žinia būtų labai džiugi. Renaldo Malycho nuotrauka

Dideliam batakiškių norui, kad vidurinė mokykla nebūtų panaikinta, atrodo, lemta išsipildyti – liepos pabaigoje rajono savivaldybės taryba šį klausimą svarstys iš naujo, nes pakeisti anksčiau priimtą sprendimą leido Švietimo įstatymo pataisa.

Pirmadienį rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje tarp daugybės kitų klausimų nuspręsta teikti tarybai tvirtinti sprendimą dėl Batakių vidurinės mokyklos palikimo vidurine.

Vos prieš keletą mėnesių buvo priimtas sprendimas Batakių vidurinę reorganizuoti į pagrindinę mokyklą, vyresniųjų klasių mokiniams leidžiant baigti mokslus gimtajame kaime – šias klases prijungiant prie Skaudvilės gimnazijos ir pavadinant jos filialu. Toks sprendimas buvo be galo skausmingas batakiškiams, tačiau, ko gero, neišvengiamas – pagal Švietimo įstatymą nuo šių metų rugsėjo vidurinių mokyklų turėjo nebelikti.

Laimė, paskutinę dieną prieš atostogas posėdžiavę Seimo nariai nubalsavo už išganingą pataisą – kad Švietimo įstatymo pataisa įsigaliotų ne nuo 2015-ųjų, o nuo 2017-ųjų mokslo metų.

Taigi dabar ir rajono tarybai teks savo anksčiau priimtą sprendimą atšaukti, sugrąžinant ankstesnį vidurinės mokyklos statusą, o visus pakeitimus atšaukiant. Dėl to į tarybos Švietimo komitetą kreipėsi Batakių mokyklos direktorius Rimvydas Varanavičius ir miestelio bendruomenė.

Pasak tarybos Švietimo komiteto pirmininko Juozo Kniukštos, nutarta pritarti batakiškių norui ir klausimą teikti tarybai.

„Tauragės kurjerio“ kalbintas Batakių vidurinės mokyklos direktorius neslėpė, kad toks sprendimas jį labai nudžiugintų:

– Džiaugsiuosi ne dėl savęs, man tai kas – nesikeistų nei atlyginimas, nei kas kita – džiaugsiuosi dėl mokinių ir jų tėvų. Neįsivaizduojate, kiek jiems buvo streso sužinojus, kad Batakiuose nebeliks vidurinės mokyklos. Labai stipriai dėl to kovojome. Ir aš pats labai pergyvenau. Vis dėlto mūsų mokyklos rezultatai tikrai neblogi – rajone mus lenkia tik „Versmės“ gimnazija. Nemažai pasiekimų turime ne tik moksle, bet ir sporte, o juk tikrieji talentai neretai ima ryškėti būtent 11-oje klasėje.

Pasak direktoriaus, mokinių tėvai labai stebėjo situaciją ir sužinoję, kad Švietimo įstatymo pataisa priimta, iškart paskambino jam, norėdami pranešti gerą naujieną.

Taigi dabar, jei tik liepos 29-ąją taryba nubalsuos už, Batakių vidurinė galės ramiai gyventi dar porą metų. Nuo 2017-ųjų jai teks arba akredituotis kaip gimnazijai, arba tapti pagrindine mokykla.

Skaityti komentarus (18) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras