Etikos sargai negailestingi ir V.Karbauskiui, ir „Tauragės žinioms“(15)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2015-11-12 08:40

Vaclovas Karbauskis pripažintas pažeidęs etiką. Renaldo Malycho nuotrauka

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) praėjusią savaitę nusprendė, kad buvęs Tauragės savivaldybės kontroliuojamos bendrovės Tauragės šilumos tinklai direktorius Vaclovas Karbauskis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, kai du kartus pratęsė baldų pirkimo sutartis iš savo sutuoktinės įmonės. Skundas nagrinėtas remiantis Tauragėje leidžiamo savaitraščio „Tauragės žinios“ straipsniu. Savo ruožtu V.Karbauskis savaitraščiui neliko skolingas – išnagrinėję jo skundą, žurnalistų etikos prievaizdai šio leidinio nepaglostė. 

Trečiadienį posėdžiavusios VTEK nuomone, apie kilusį interesų konfliktą tuometinis Tauragės šilumos tinklų direktorius Vaclovas Karbauskis privalėjo informuoti jį į pareigas paskyrusią bendrovės valdybą ir nusišalinti nuo visų tarnybinių veiksmų, susijusių su žmonos valdoma įmone. Tačiau iš tyrimo medžiagos matyti, kad V.Karbauskis nesiėmė jokių veiksmų vengti interesų konflikto ir elgtis taip, kad nekiltų abejonių, jog toks konfliktas yra.

Į VTEK su skundu kreipėsi Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys liberalas Tomas Arvasevičius, remdamasis Tauragėje leidžiamo savaitraščio „Tauragės žinios“ publikacija. Politikas teigė, kad V.Karbauskio vadovaujami Tauragės šilumos tinklai per ketverius metus nupirko baldų už daugiau nei 17 tūkst. eurų iš UAB „Ralbera“, kurios direktorė ir akcininkė yra V.Karbauskio žmona.

Savo ruožtu V.Karbauskis skundu kreipėsi į Visuomenės informavimo etikos komisiją, prižiūrinčią, ar etikos kodekso laikosi žiniasklaidos priemonės. Komisija nagrinėjo keletą šio savaitraščio paskelbtų publikacijų apie V.Karbauskį ir Tauragės šilumos tinklus bei sprendė etikos klausimą dėl „Tauragės žinių“ direktoriaus Tomo Raulinavičiaus priklausymo Tėvynės sąjungai. Spalio 26 d. komisija nusprendė, kad žurnalistas ir politikas T.Raulinavičius, beje, tuo pat metu dirbantis ir Seimo nario Stasio Šedbaro padėjėju, savo parengtoje publikacijoje apie V.Karbauskį pažeidė Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 5 straipsnį, nustatantį, jog, gerbdamas nuomonių įvairovę, žurnalistas, viešosios informacijos rengėjas turi pateikti kuo daugiau vienas nuo kito nepriklausomų asmenų nuomonių, kai viešojoje informacijoje atsiliepiama į aktualius, neaiškius ar konfliktinius gyvenimo klausimus. T.Raulinavičiaus, kaip žurnalisto, priklausymas politinei partijai taip pat pažeidžia Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksą. Dar vieną skundą dėl „Tauragės žinių“ komisija nagrinės artimiausiomis dienomis.

Tai jau antras per pastaruosius metus etikos komisijos nustatytas šio savaitraščio etikos pažeidimas.

Susitikimai su tarybos nariais

Ar dažnai bendraujate su savivaldybės tarybos nariais?

Skaityti komentarus (15) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras