VMI pajamas šiemet siūlo deklaruoti ir telefonu(0)

2015-03-17 09:23
 Raimondos Alysienės nuotrauka

Deklaracijas šiemet galima pateikti ir išmaniuoju telefonu nemokamai parsisiuntus programėlę „e.VMI“. Raimondos Alysienės nuotrauka

Šiandien, kovo 17-ąją, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) gyventojams pateikė 1,6 mln. preliminariųjų pajamų deklaracijų, gyventojus ragina neužmiršti deklaruoti turto, saugoti asmens duomenis bei paramą teikti e.būdu, o suformuotas pajamų deklaracijas pateikti nemokama programėle „e.VMI“.

VMI prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos informuoja, kad šiandien Elektroninio deklaravimo sistemoje (http://deklaravimas.vmi.lt) pateikė preliminariąsias gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas 1,6 mln. šalies gyventojų. Deklaruoti pajamas iki gegužės 4 dienos privalo tie gyventojai, kurie pernai vykdė individualią veiklą ar gavo kitų pajamų ir turi sumokėti pajamų mokestį, bei gyventojai, kurie nori susigrąžinti dalį mokesčio dėl įvairių lengvatų. Deklaracijas šiemet galima pateikti ir išmaniuoju telefonu nemokamai parsisiuntus programėlę „e.VMI“ (http://www.vmi.lt/cms/mobiliosios-programeles).

Pernai už 2013 metus VMI sulaukė per 980 tūkst. pajamų deklaracijų. Tauragės apskrities gyventojai už 2013 metus pateikė 33,7 tūkst. pajamų deklaracijų. 15,6 tūkst. Tauragės apskrities gyventojų Mokesčių inspekcija grąžino 4,65 mln. litų Gyventojo pajamų ir Privalomojo sveikatos draudimo mokesčių. Daugiausia – beveik 2 mln. litų – grąžinta tauragiškiams, Šilalės ir Jurbarko rajonų savivaldybių gyventojams grąžinta atitinkamai 1,1 ir 1,2 mln. litų permokos. Pagėgiškiams VMI grąžino 0,3 mln. litų.

„Kaip ir kiekvienais metais siekiame, kad VMI teikiamos paslaugos taptų kuo kokybiškesnės, o gyventojai dar lengviau ir greičiau galėtų įvykdyti savo mokestines prievoles. Šiemet daugiau gyventojų kone vienu mygtuko paspaudimu galės patvirtinti jau paruoštas pajamų deklaracijas, jose ras išsamesnę savo pajamų ir išlaidų informaciją. Tačiau tikimės, kad VMI klientai įvertins ir aktyviai naudosis nauja nemokama VMI paslauga –programėle išmaniesiems telefonams „e.VMI“, – sako Tauragės AVMI viršininkė Laimutė Mačernienė, pažymėdama, kad naudodamiesi programėle gyventojai gali ne tik pateikti suformuotas deklaracijas, peržiūrėti žemės mokesčio deklaracijas ar skirti paramą, bet ir registruoti individualią veiklą, stebėti savo mokesčių balansą, gauti visą personalizuotą informaciją iš VMI ir dar daug kitų naudingų paslaugų.

VMI ypatingai rūpinasi mokesčių mokėtojų duomenų saugumu, todėl programėlė „e.VMI“ turi unifikuotus ir saugius, tačiau pačiam mokėtojui patogiai gaunamus prisijungimo kodus (juos galima gauti e. būdu per „mano VMI“ – www.vmi.lt/manoVMI), taip pat galima prisijungti naudojantis ir mobiliuoju parašu. „e.VMI“ skirta populiariausioms „i.OS“ ir „Android“ operacinėms sistemoms, tinka planšetiniams kompiuteriams ir išmaniesiems telefonams. Nemokamai parsisiųsti „e.VMI“ programėlę galima iš „Google Play“ ir „App Store“ parduotuvių.

VMI primena, kad pajamas deklaruoti šiemet privalo gyventojai, įregistravę individualią veiklą ar turėję verslo liudijimus, net ir tuo atveju, jei pajamų negavo; ūkininkai ir jų partneriai; gavę pajamų už parduotą ar kitaip perleistą nuosavybėn turtą; gavę kitokių pajamų. VMI pažymi, kad gyventojai, kurie praėjusiais metais naudojosi nepamokestinamuoju pajamu dydžiu (NPD) turėtų visada pasitikrinti, ar jiems per metus perskaičiavus metinį NPD, neatsiranda prievolė sumokėti mokesčio(arba gali susigrąžinti).Pažymėtina, kad šiemet pirmą kartą panaikinus lengvatas mokestį reikės sumokėti ir už tam tikrą palūkanų ir vertybinių popierių pardavimo pelno dalį, gautą 2014 metais. Visą informaciją apie pajamų deklaravimą galima rasti adresu http://www.vmi.lt/cms/2014-gyventoju-pajamu-deklaravimas.

Susigrąžinti dalį mokesčio, gali gyventojai 2014 m. nepasinaudoję visu metiniu NPD ar papildomu NPD už auginamus vaikus, mokėję gyvybės draudimo ar pensijų įmokas, palūkanas už būsto kreditą, mokesčius už studijas.

Iki gegužės 4 d. šiemet dalis gyventojų turi pateikti ir pajamų, ir turto deklaracijas. Šią mokestinę prievolę turi įvykdyti politikai, tarnautojai, teisėjai, valstybės ir savivaldybės įmonių vadovai bei kiti mokesčių mokėtojai – visą informaciją, kas turi deklaruoti turtą, galima rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt. Pernai gauta 3,7 tūkst. Tauragės apskrities gyventojų turto deklaracijų, o skelbtini duomenys iš deklaracijų paskelbti VMI interneto svetainės skyriuje http://www.vmi.lt/cms/metines-gyventojo-seimos-turto-deklaracijos-duomenu-israsai.

VMI šiemet vėl ragina gyventojus saugoti savo asmeninius duomenis, nepateikti jų tretiesiems asmenims, o paramą organizacijoms ir partijoms skirti naudojantis VMI Elektroninio deklaravimo sistema ar programėle „e.VMI“. Pernai 14,7 tūkst. Tauragės apskrities gyventojų paramai skyrė beveik 858 tūkst. litų.

VMI primena, kad savarankiškai aktualią informaciją mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus galima rasti adresu www.vmi.lt. Pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima  paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus. Informaciją apie VMI veiklą galite sekti ir socialinio tinklo „Facebook“ oficialiame VMI puslapyje www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras