Naikinti vaikų globos namus: idėja gera, bet kol kas miglota(13)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2015-03-27 11:03

Tauragės vaikų globos namai „Šaltinėlis“. Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siekia iki 2020-ųjų visų šalies globos įstaigų auklėtinius perduoti šeimynoms ir šeimoms. Būtų puiku, jei globos namų nebeliktų ir visi vaikai galėtų augti apsupti dėmesio ir meilės šeimose ar šeimynose. Tačiau ar nepanaši tokia idėja veikiau į utopiją?

Pertvarkys 27 įstaigas

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė su kitais ministrais, Savivaldybių asociacijos ir nevyriausybinių organizacijų atstovais pasirašė Institucinės globos pertvarkos memorandumą, kurio pagrindinis tikslas – iki 2020-ųjų kuo didesnę dalį globos įstaigose esančių vaikų perduoti globoti šeimoms ir šeimynoms. Anot A.Pabedinskienės, pertvarka paliestų 27 įstaigas, kurias valdo Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos ministerijos bei savivaldybės. Siūlymus dėl įstaigų, kuriose turėtų vykti pertvarka, dar pernai pateikė savivaldybės.

„Priėmėme sprendimą, kad pertvarka turėtų vykti visuose dešimtyje regionų pagal atitinkamas tikslines grupes. Be abejonės, įvertinant tai, kad perspektyvoje 2014–2020 metų ES lėšų mes turime daugiau kaip 50 mln. eurų, puikiai suprantame, kad visų globos įstaigų, kurios yra Lietuvoje, negalime pertvarkyti. Todėl pasirinktos tikslinės įstaigos, su kuriomis mes vesime dialogą ir pradėsime pertvarkos žingsnius“, – žurnalistams pirmadienį teigė ministrė A.Pabedinskienė.

Pripažįstama, kad pertvarka būtina ir atsižvelgiant į globos įstaigas krečiančius skandalus dėl netinkamos vaikų priežiūros, smurto ar seksualinės prievartos.

A.Pabedinskienė pripažino, kad reformos nepavyks pasiekti be globėjų finansavimo pertvarkos. Ją pristatyti ministerija planuoja balandžio pradžioje. Kol kas ji neatskleidė detalių, kaip keisis finansavimas.

Pertvarkai reikia pasiruošti

Tauragės vaikų globos namų „Šaltinėlis“ direktorė Regina Judzinskienė teigia nežinanti, ar jos vadovaujami globos namai patenka į sąrašą įstaigų, kuriose ketinama pradėti pertvarką. Ji mano, kad ministerijos rengiamos pertvarkos idėja – puiki, tačiau jai reikia pasiruošti.

Visą straipsnį galite perskaityti elektroninėje versijoje (Nr. 24).

Skaityti komentarus (13) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras