Mokytojams įgriso – skelbia streiką(76)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2015-12-08 07:15
Margaritos Rimkutės nuotrauka

M.Mažvydo progimnazijos mokytojai skaičiuoja, kad net Vyriausybei pakėlus pedagogų atlyginimus, jie gaus dar mažesnius atlygimus. Autorės nuotrauka

Šiandien keturių Tauragės rajono mokyklų mokytojai, prisidėdami prie kitų šalies pedagogų, skelbia įspėjamąjį streiką. Martyno Mažvydo progimnazijos mokytojų skaičiavimu, Vyriausybei net ir padidinus mokytojų atlyginimus jie gaus dar mažiau nei gauna dabar.

– Šiandien perskaitėme vieno respublikinio naujienų portalo straipsnį. Žurnalistų skaičiavimu, mums nuo sausio atlyginimai turėtų kilti 9-iais eurais. Nors mūsų mokykloje atlyginimai jau buvo mažinami rugsėjį, juos ketinama mažinti dar kartą. Direktorius tai pranešė vieno susirinkimo metu. Tai mes ne tik tų devynių eurų negausime, atlyginimas dar sumažės, – dėstė pradinių klasių mokytoja Ligita.

Rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo Egidijaus Šteimanto aiškinimu, mokytojams metų pradžioje kai kurių Tauragės rajono mokyklų direktoriai per klaidą buvo padidinę atlyginimus. Atlikę skaičiavimus, jog biudžete pinigų tam nepakaks, nuo rugsėjo juos sumažino. M.Mažvydo progimnazijos mokytojų nuotaikos niūrios ne tik dėl vidinių mokyklos problemų. Anot jų, streikas šalyje vyksta ne vien dėl atlyginimų, bet ir prarasto orumo.

– Mokykloje dirbu 37 metus. Visą tą laikotarpį nieko daugiau negirdžiu, kaip „taupyti, taupyti, taupyti“, tačiau niekas nepasako, iš ko reikėtų bent kiek pridėti, – dėstė pedagogė Rūta.

Jos kolegė Inga pridūrė, jog šalies lygiu turėtų būti daugiau dėmesio skiriama švietimo sričiai, o ne krašto apsaugai. Rima teigė, jog pedagogai negali dirbti atmestinai, tad dažnai aukoja savo pinigus tam, kad pagerintų vaikų ugdymą.

– Kokioje dar specialybėje matyta, kad iš namų darbui savo kopijavimo popierių kas neštų. Mes juk kanceliarinėms prekėms lėšų negauname, o pamokai pasiruošti reikia, – dėstė Rima.

Mokytojai sako norintys, jog jų atlyginimai pasiektų 2009 metų sausio 1 d. atlyginimų dydį. Vienos metodininkės į laipsnį turinčios mokytojos skaičiavimu, nuo to laikotarpiu jos atlyginimas sumažėjo 500-ais litų (apie 145 eurus), o krūvis išliko toks pat.

Kol mokytojai streikuoja, vaikus užima mokyklų administracijos atstovai.

Skaityti komentarus (76) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras