Susitikime su Broniu Rope diskutuota apie dėl Rusijos embargo nukentėjusius ūkininkus(0)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2015-05-14 15:08
Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Pasak Bronio Ropės, pieno tiekėjai ir perdirbėjai turėtų kooperuotis. Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Tauragės rajono savivaldybės didžioji salė šiandien vidurdienį prigužėjo ūkininkų. Į susitikimą sukvietė europarlamentaras Bronis Ropė.

Pristatęs savo ir Europos Komisijos darbo pobūdį europarlamentaras pasakojo, kokias iniciatyvas jam pavyko įgyvendinti per pastaruosius metus. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas priklauso Europos parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitetui. Ten europarlamentaras pluša mėgindamas atkreipti Europos diplomatijos dėmesį į Rusijos embargo pasekmes Baltijos šalims.

– 28-ias Europos Sąjungos valstybes įtikinti susirūpinti dėl trijų (Lietuvos, Latvijos ir Estijos), na dar Suomijos, patiriamomis problemomis sudėtinga. Kitų šalių nuomone, mums tiesiog reikia ieškoti naujų rinkų, kur būtų galima realizuoti produkciją, – dėstė europarlamentaras.

Ne vienas salėje sėdinčiųjų išsakė nuoskaudas dėl pieno supirkėjų savivaliavimo, esą pieno supirkimo kainos, dar pernai viršijusios litą, šiemet nesiekia 25 euro centų. Anot europarlamentaro, viena perspektyvų siekiant pagerinti vargstančių pieno tiekėjų dalią – kooperavimasis.

– Tiek pieno tiekėjai, tiek perdirbėjai turėtų kooperuotis, o pelną pasidalinti realizavus produktą. Daugelis ES šalių sėkmingai tai taiko, – sakė Bronis Ropė.

Pasak jo, šiuo metu parlamente dirbama siekiant sukurti sąžiningą pieno pardavimo sistemą.

Kita iniciatyvų, kurią pasiūlė europarlamentaro atstovaujama partija parlamente, – mėsiškuose gaminiuose nurodyti, kokioje šalyje užaugintų gyvulių mėsa įeina į sudėtį.

Perdirbėjai, žinoma, kalba apie galimą kainos augimą, tačiau B.Ropė ir kiti idėjos iniciatoriai pabrėžia, kad tinkamas vartotojų informavimas gali padėti sustiprinti vietos gamintojo ir vartotojo ryšį.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras