Paviešinti šauktinių sąrašai(0)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2015-05-13 09:21

Batalionas Sakalinės kaime laukia karių. Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Trečiadienį, gegužės 13-ąją, paskelbti šauktinių sąrašai, į juos įtraukta per 36 tūkst. jaunuolių, kurių amžius – nuo 19 iki 26 metų.

Krašto apsaugos  ministerija (KAM) informuoja, kad oficialiai paskelbti 2015 m. šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašai.Iš viso regioniniu principu sudaryti šeši sąrašai. Į juos pateko visi asmenys, pareiškę savo norą atlikti devynių mėnesių privalomąją pradinę karo tarnybą ir atsitiktine elektronine atrankos sistema atrinkti 36 825 karo prievolininkai.

 Interneto svetainėje veikia ir greita paieškos sistema, leidžianti karo prievolininkams pasitikrinti, ar jie yra įtraukti į šių metų nuolatinės privalomosios pradinės tarnybos sąrašus. Teigiamo atsakymo atveju, nurodomas konkretus regioninis sąrašas ir eilės numeris jame. 

Visiems atsitiktine atrankos sistema atrinktiems 36 825 karo prievolininkams nuo šiandien bus pradėti siųsti šaukimo nurodymai. Jie registruotu paštu bus išsiųsti per 20 darbo dienų nuo sąrašų paskelbimo dienos.  

Šaukimo nurodymuose bus pateiktas atvykimo laikas, vieta ir reikalingi pristatyti dokumentai. Vėliau, patikslinus anketinius duomenis, karo prievolininkai bus organizuotai siunčiami į Karinę medicinos ekspertizės komisiją įvertinti jų sveikatą. 

Šaukimo pranešimo negavę, bet į šių metų sąrašą patekę asmenys raginami susisiekti su artimiausiu regioniniu Karo prievolės ir komplektavimo skyriumi ir patikslinti atvykimo vietą ir laiką. 

Karo prievolininkai, oficialiai deklaravę išvykimą iš Lietuvos, pateko į Vilniaus regiono sąrašą. KAM primena, kad išvykus į kitą valstybę nuolat ar laikinai, ilgesniam nei šešių mėnesių laikotarpiui, nedelsiant, bet ne vėliau kaip vieną mėnesį nuo išvykimo reikia informuoti karo prievolę administruojančią krašto apsaugos sistemos instituciją apie savo faktinę gyvenamąją vietą, darbo ar studijų vietą. 

Paviešinus šių metų šaukimo sąrašus ir į juos nepatekę vaikinai ir merginos nuo 18 iki 38 metų raginami ir toliau registruotis regioniniuose Karo prievolės ir komplektavimo skyriuose ir pareikšti savo norą atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą. Savanoriai į šauktinius gali pasirinkti norimą tarnybos vietą ir gaus ketvirtadaliu didesnes finansines išmokas. 

Iš viso šiais metais nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą skirtinguose kariniuose daliniuose pradės 3 tūkst. karo prievolininkų. Pirmiausiai galimybė atlikti tarnybą bus sudaryta savanoriams į šauktinius ir tik nesurinkus reikiamo kiekio bus skiriami asmenys iš atsitiktine elektronine sistema sudarytų sąrašų. 

Pirmieji šauktiniai tarnybą pradės rugpjūčio 24 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras