Žygaitiškiai piketavo prie Europos Parlamento(6)

Karolina STAŽYTĖ | karolina@kurjeris.lt

2015-06-18 06:34

Žygaitiškiai piketui plakatus vežėsi iš namų – gamino dar gerokai prieš kelionę. Autorės nuotrauka

110 – tiek žmonių vizitui per metus Europos Sąjungos (ES) lėšomis gali pasikviesti kiekvienas iš 751 Europos Parlamento (EP) narys. Europarlamentaras Bronis Ropė šia teise pasinaudojo: pirmąją birželio savaitę į Briuselį vyko 15 su skalūnų paieškomis ir išgavimu kovojančių lietuvių iš Žygaičių, Juodpetrių, Kentrių, Šilalės, Šilutės, Klaipėdos ir Vilniaus. Vizito tikslas – tarptautinė konferencija „Europa – ne skalūnams“ ir protestas prie EP su antiskalūnininkais iš kitų šalių. Abu renginius organizavo EP Žaliųjų frakcija.

Pirmąją dieną svečiai, tarp kurių – ir Žygaičių krašto kovotojai prieš skalūninių dujų išgavimą, lydimi Bronio Ropės padėjėjo Briuselyje Martyno Norbuto, apžiūrėjo žymiausias Belgijos sostinės vietas. Daugelis vizito dalyvių – iš mažų miestelių kilę ūkininkai, todėl labiau nei karalių rūmai jiems rūpėjo, kokie medžiai auga Briuselio karalių parke. Kai kurie jų stebėjosi, kad nepuola uodai. Pasirodo, Briuselis – vienas iš nedaugelio Europos miestų, kuriame taikoma garsinė technologija, atbaidanti visus vabzdžius.

Apžiūrėję miesto centrą, B.Ropės svečiai apsilankė EP pastate. Vizitų centro vedėja Rimgailė jiems aprodė plenarinę EP posėdžių salę, papasakojo apie EP darbą, lietuvius parlamentarus ir aktualiausius šiomis dienomis nagrinėjamus EP klausimus: pieno, daržovių, vaisių, bananų tiekimą mokykloms, tarpatlantinę ES prekybos sutartį su JAV, ginčus dėl imigrantų kvotų programos.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba elektroninėje versijoje.

Laisvalaikis

Koks aktyvaus laisvalaikio leidimo būdas priimtiniausias?

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras