Prie miško kėpsančių garažų liekanos – pamirštos istorijos pėdsakai(0)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2015-06-16 08:34

Norint pašalinti likusius betono perdengimus, juos būtina pripažinti bešeimininkiais. Autorės nuotraukos

Netoli geležinkelio, prie Oko miško, žemės plotai apaugę krūmynais, žole, jaunais medeliais. Augmenijos glemžiami takai veda prie žolėje kėpsančių betono plokščių. Prieš daugiau kaip dvidešimt metų gyventojai vaizduotėje čia matė per kelis šimtus metrų nusidriekusių garažų eilę, puikias gatves. Deja, prasidėjusios statybos pasisuko netikėta linkme. Statybų liekanų sutvarkyti nėra kam.

Buvo pastatę

Reikia atidžiai įsižiūrėti, kad už karklais apaugusio tako pamatytum griovius. Kai kurie pilni vandens, kai kuriuose – betono laužas, gyventojų supiltos šiukšlės. Erdvesnėje aikštelėje tarp medžių kėpso betono perdengimai. Kai kurie apipaišyti paauglių. Matyti, kad plokštės tarnavo tarsi suolai kuriant ant jų lauželį.

Vyresnio amžiaus tauragiškiai, paklausti, kieno šis betono laužas, nuotrupomis gali papasakoti apie kadaise prie Oko miško pradėtus statyti garažus. Kaip sako Kęstutis, statybininko patirties turintis penkiasdešimtmetis, vizija buvo graži.

– Turėjo būti dvi eilės garažų, iš viso apie 500. Statybos truko vasarą. Čia buvo atvesta elektra. Apie 30 garažų jau stovėjo, su perdengimais, tik be vartų, – atvedęs šių eilučių autorę prie betono plokščių laužo pasakojo vyras.

Netoliese aptikome keleto garažų pamatus, kiti – apaugę žole. O dar toliau – taisyklingos formos vandens pilnos duobės, kaip lydintysis sakė, garažų pamatams iškastos.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba elektroninėje versijoje.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras