Tauragės batalionas priims 600 šauktinių(5)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2015-04-10 07:05

Batalionas Sakalinės kaime dažnai rengia prisistatymus visuomenei, noriai aprodo karių gyvenimo sąlygas. Autorės nuotrauka

Gegužės 11-ąją startuos jaunuolių šaukimas į privalomąją karo tarnybą. Valdžia džiūgauja – savanoriai tiesiog plūsta į registracijos štabus. Per dieną norą tarnauti Lietuvos kariuomenėje pareiškia per 30 jaunų žmonių. Deja, Tauragėje šie duomenys nepalyginamai prastesni. Kol kas tokį norą pareiškė vienintelis Tauragės rajono gyventojas. Savo ruožtu Sakalinės kaime veikiantis batalionas ruošiasi priimti šauktinius. Skelbiama, kad Tauragės rajone atlikti pareigą Tėvynei galės per 600 jaunuolių. Šauktinių sąrašai netrukus bus skelbiami Krašto apsaugos ministerijos interneto portale.

Tauragiškiai į savanorius nesiveržia

Nors oficiali pirmojo šaukimo į kariuomenę pradžia numatyta gegužės 11 dieną, savanoriai Karo prievolės ir komplektavimo skyrių (KPKS) slenksčius mina jau antrą savaitę. Vakar žmonių, pasiryžusių ginti Tėvynę savo noru, buvo 177 (Vilniaus apygardos rinktinės teritorijoje 44, Šiaulių – 32, Klaipėdos (jai priklauso ir Tauragė) – 29).

Žemaičių apygardos 3-iojoje rinktinėje yra du KPKS: Klaipėdoje ir Tauragėje (aptarnauja Tauragės, Šilalės, Šilutės rajonų ir Pagėgių savivaldybės gyventojus). Tauragės kuopai vadovaujantis kapitonas Laimonas Jurkšaitis sako, kad dar Seimui nepatvirtinus savanoriams siūlomų lengvatų susidomėjimas savanoriška karo tarnyba ėmė sparčiai augti.

– Skaičiai auga ir dar augs. Kalbu apie savanorius visoje Lietuvoje. Tauragėje turime dar tik septynis tokius žmones. Tačiau tikiuosi, kad jų tikrai bus kur kas daugiau. Sąlygos, kurias Lietuvos kariuomenė siūlo savanoriams ir šauktiniams šiuo metu, yra daugiau nei geros, –„Tauragės kurjeriui“ kalbėjo L.Jurkšaitis.

Pasak kapitono, susidomėjimas didžiulis: žmonės skambina į Tauragės KPKS, teiraujasi, kaip tapti savanoriu. Jo žodžiams pritarė ir KPKS dirbantis Jonas Dedūra:

– Žmonės nori sužinoti, kokios bus sąlygos šauktiniams, kokios – savanoriams. Tačiau, kol Seimas galutinai neapsisprendė ir įstatymas nėra priimtas, galim papasakoti tik tai, kas rašoma šalies žiniasklaidoje.

Visą straipsnį galite perskaityti elektroninėje versijoje (Nr. 27).

Karo tarnyba

Ar ruošiatės tarnauti kariuomenėje?

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras