Iš investicijų plano pristatymo žiniasklaida išprašyta(17)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2015-04-29 12:39

Vakar savivaldybės tarnautojams pristatytos investicijų galimybės Tauragėje. Autorės nuotrauka 

Antradienį Tauragėje lankėsi viešosios įstaigos „Investuok Lietuvoje“ atstovai. Investicijas į įvairius šalies regionus traukiančios įstaigos planai gražūs – visuomenei ir vietos verslui pristatyti projektą „Užsienio investicijų poveikis Tauragės miestui“. Į susitikimą pakviesti verslininkai, savivaldybės administracijos tarnautojai, žiniasklaida. Deja, jau pirmąją renginio minutę žurnalistams buvo rėžta – jūs čia nepageidaujami, ir paprašyta palikti salę. 

Oficialus kvietimas į projekto „Užsienio investicijų poveikis Tauragės miestui“ pristatymą buvo išsiųstas visoms žiniasklaidos priemonėms. Renginio darbotvarkėje skelbta, kad drauge su verslininkais bus nagrinėjami Tauragės miestui ir rajonui itin svarbūs klausimai – pristatomi savivaldybės plėtros planai, potencialūs investiciniai sklypai, Tauragės regiono specializacija ir stiprybės, kokius užsienio investuotojus pritraukia Tauragėje veikiantis privatus industrinis parkas. Tačiau jau pirmąją susitikimo minutę laikinai einanti savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas Genovaitė Pukelytė pranešė, kad žiniasklaida projekto pristatyme nepageidaujama. Žurnalistams leista tik išklausyti trumpą „Investuok Lietuvoje“ Regionų plėtros koordinatorės Rugilės Andziukevičiūtės pranešimą apie verslo ir jo plėtros situaciją Tauragės mieste. Susitikime, be „Investuok Lietuvoje“ atstovų, dalyvavo keletas vietos verslininkų – naujieji savivaldybės tarybos nariai Modestas Petraitis, Vilmantas Liorančas, Tauragės industrinio parko atstovai Darius ir Antanas Stankai, atvyko keletas „Tauragės butų ūkio“, „Tauragės šilumos tinklų“ darbuotojų.

R.Andziukevičiūtė, verslininkams ir savivaldybės tarnautojams pristatydama investicines galimybes Tauragėje, nieko naujo nepasakė. „Investuok Lietuvoje“ atlikto tyrimo duomenimis, Tauragėje didžiausias nedarbas, mažiausi atlyginimai, vis dar gaji emigracija – per penkerius pastaruosius metus iš Tauragės išvyko apie 3000 žmonių. Kai kurie duomenys pateikti seni – 2013 metų. Specialistė skelbė, kad nedarbas Tauragėje siekia 14,8 proc., nors naujaisiais Tauragės teritorinės darbo biržos duomenimis nedarbas šiuo metu Tauragėje – 12 proc. (apskrities mastu – 12,1 proc.).

Susitikime dalyvavęs meras Sigitas Mičiulis pabrėžė, kad didžioji dalis užsienio investicijų jau daugelį metų „nusėda“ didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Tačiau „Investuok Lietuvoje“ atstovė sako, kad kai kurios Tauragės „ypatybės“ – geografinė miesto padėtis, konkurencinga darbo jėga ir didelis nedarbas gali turėti realios galios pritraukti naujų investuotojų.

Iš susitikimo išvaryti žurnalistai pakviesti į savivaldybės administraciją atvykti po kelių valandų. Esą tuomet projekto rengėjai atsakys į rūpimus klausimus. Tačiau kaip jų gali kilti, jei projekto esmė nuo žiniasklaidos slepiama. Beje, pasak R.Andziukevičiūtės, kito seminaro metu verslininkai bus mokomi bendrauti su žiniasklaida. Matyt, bus mokomi, kaip su ja nekalbėti. 

Skaityti komentarus (17) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras