Tauragės padangėje – politikų viražai(1)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2014-02-17 07:00
Renaldo Malycho nuotrauka

Tauragės rajono savivaldybėje (iš kairės): Darius Petrošius, Pranas Petrošius, Loreta Graužinienė, Juozas Olekas. Renaldo Malycho nuotrauka

Praėjusį ketvirtadienį po Tauragę pirmyn atgal raižė prabangių automobilių kortežai, lydimi praeivių žvilgsnių ir sirenų aido. Tuo pačiu metu mūsų mieste lankėsi net du politikai – Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė ir Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Įvardinę savo vizitus kaip galimybę arčiau susipažinti su rajonu, išgirsti provincijos problemas, tuo pačiu jie, akivaizdu, siekė ir pasireklamuoti artėjant rinkimams. Kaip sakoma, ir į kitus pažiūrėti, ir save parodyti.

 

Noras – išgirsti...

 

Susitikime su Savivaldybės administracijos darbuotojais, įmonių ir ugdymo įstaigų vadovais, seniūnais politikus pristatęs rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius sakė esąs dėkingas už rajonui parodytą dėmesį. Pasak jo, rajono vadovams ir visiems gyventojams tai geriausia proga išsakyti savo poziciją, džiaugsmus ir rūpesčius.

Seimo pirmininkė teigė, kad jos tikslas labai paprastas – atvykti į kiekvieną savivaldybę, pabendrauti su vadovais, darbuotojais, kad, pasak jos, išsigrynintų problemos, kurias reikia spręsti, taisyti. Pavasario sesijai būtina atrinkti svarbiausius darbus.

– Atvažiuoju jau į ketvirtą savivaldybę, ir visur praktiškai tos pačios problemos. Jau ima ryškėti temos, kurias pirmiausia turime nagrinėti: viešieji pirkimai, seniūnijų reikalai, tiesioginiai merų rinkimai ir kt., – sakė L.Graužinienė.

Ji ketino susitikti su verslo atstovais, Tauragės ligoninės vadovais ir darbuotojais, aplankyti Tauragės krašto muziejų.

Krašto apsaugos ministras irgi tvirtino norįs išgirsti, kuo gyvena rajonas, be to, sakė norįs apžiūrėti „savo ūkį“ – Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotąjį pėstininkų batalioną. Be to, jis ketino susitikti su šauliais, savanoriais, apsilankyti Tauragės ligoninėje.

Kartu su ministru į Tauragę atvyko ir jo bendrapartietis, Tauragėje rinktas Seimo narys Darius Petrošius. Jis paprašė ministro pasidalinti mintimis galimybę vystyti bendrus karinius ir civilinius objektus. Pasak ministro, Krašto apsaugos ministerija iš tiesų dalį biudžeto gali skirti tokiai infrasruktūrai, kuria galėtų naudotis ir civiliai.

– Gal ir atrasim konkrečių dalykų, kurie būtų naudingi ir kariškiams, ir civiliams, – svarstė J.Olekas.

 

...ir išklausyti

 

Rajono meras P.Petrošius išsakė politikams skaudžiausias rajono problemas. Mūsų rajono keliams trūksta Kelių direkcijos dėmesio: per 5 metus savivaldybės teritorijoje nevyko jokie darbai. Valstybės deleguotų funkcijų vykdymui skiriama per mažai lėšų – ir šiemet teks pridėti 138 tūkst. Lt. Gerokai per menkos socialinių darbuotojų pajėgos, ypač kai savivaldybei perleista pašalpų mokėjimo funkcija. Guodėsi meras ir dėl verslo aplinkos ir skatinimo, investicijų pritraukimo.

Savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus pastebėjo, kad Seime būtina surengti pasitarimą, kuriame savivaldybių darbuotojai išsakytų savo pastabas, kaip reikėtų keisti Viešųjų pirkimų įstatymą. Seimo pirmininkė pritarė, kad Viešųjų pirkimų įstatymas „išsibalansavęs“ ir jį taikyti labai sunku. Seniai laikas iš esmės jį peržiūrėti ir atlikti reikalingus pakeitimus, tik dėl įstatymo didumo vis delsiama. Tokio pasitarimo, pasak jos, išties reikėtų, ir pažadėta jį surengti.

Paklausta, ką mano apie tiesioginius merų rinkimus, L.Graužinienė sakė jiems pritarianti. Ji džiaugiasi, kad iš esmės dėl jų jau apsispręsta, beliko suderinti kai kurias detales – apie merų galias, funkcijas ir t.t. Netrukus tai bus padaryta, ir jau kitąmet merai bus renkami tiesiogiai.

– Jei žmonės nori merus rinkti tiesiogiai, taip ir turi būti, – sakė ji.

Mažonų seniūno Jono Samoškos abejonės apie seniūnaičių institucijos prasmingumą irgi rado atsaką: Seimo pirmininkė prisiminė, kad seniūnaičiai atsirado tada, kai buvo didelis noras įteisinti tiesioginius seniūnų rinkimus, tačiau be Konstitucijos pakeitimo to padaryti buvo neįmanoma. Tada ir kilo mintis įvesti seniūnaičių instituciją. Ji sutiko, kad galbūt jų reikalingumas ir abejotinas.

– Tačiau pirma įtvirtinkime tiesioginius merų rinkimus, tada pagalvosime ir apie seniūnus bei seniūnaičius, – sakė ji.

Seimo pirmininkė sulaukė klausimų iš kaimo mokyklų direktorių, sunerimusių dėl mokyklų tinklo išsaugojimo. L.Graužinienė sakė, kad yra priimtas sprendimas šiais metais pirmą kartą mokinio krepšelio nebemažinti, o tai esą atveria galimybę išsaugoti 150 kaimo mokyklų.

Tauragės krašto muziejaus direktoriaus pavaduotojas Viktoras Kovšovas paprašė politikų paaiškinti, ar yra kokių poslinkių dėl bevizio režimo su Kaliningrado sritimi:

– Manęs dažnai klausia, kodėl lenkai turi 100 km įvažiavimą į Kaliningrado sritį, atitinkamai ir rusai į Lenkiją, o mes ne. Ką man atsakyti?

Seimo pirmininkė atsakė, kad iš Lietuvos pusės viskas padaryta, kad derybos vyktų, o rusai kelia didelius reikalavimus. Pasak jos, per naujojo ambasadoriaus prisistatymą kalbėta apie 50 km bevizio keliavimo atstumus į abi puses.

– Bet kokiu atveju, tai procesas, kuriam reikia laiko, – sakė L.Graužinienė.

 

Įspūdžiai – geri

 

Kartu su ministru atvykęs D.Petrošius papasakojo, kad su ministru aptarta nemažai Tauragei reikšmingų klausimų, pavyzdžiui, baseino statyba. Pasak jo, galbūt netrukus Tauragėje atsiras šaudykla, kurioje galės išmėginti savo jėgas ne tik kariškiai, bet ir civiliai. Aptartas ir „Sodros“ klausimas – kad reikia ieškoti kelių sugrąžinti šią įstaigą į Tauragę.

Krašto apsaugos ministras J.Olekas užsuko ir į „Tauragės kurjerio“ redakciją. Paklaustas, kokius įspūdžius išsiveš iš Tauragės, ministras sakė:

– Labai gerus. Vizitas buvo labai informatyvus. Aplankiau Žalgirių gimnaziją, pravedžiau pilietiškumo pamoką, pabendravau su jaunimu. Labai gera buvo apsilankyti Tauragės ligoninėje, esu joje buvęs 1990-aisiais, kai buvau sveikatos apsaugos ministras. Mačiau ir pažįstamų veidų. Labai džiugina, kad ligoninė taip pagražėjusi ir kur kas turtingesnė. Apsilankiau pas šaulius, savanorius. Jie gal ne taip gerai susitvarkę, bet vis tiek įsikūrę daug geresnėmis sąlygomis nei anksčiau. Džiugina ir tvarka batalione.

Jis pasakojo, kad jaunimo patriotinio auklėjimo finansavimas, ankstesnės valdžios sumažintas, pernai padidintas tris kartus. Todėl įmanoma kur kas daugiau vaikų priimti į vasaros stovyklas. Ieškoma ir kitų sąlyčio taškų su švietimo sistema

Paklaustas, ar kandidatuoja į Europos Parlamentą (EP), J.Olekas atsakė teigiamai:

– Šiemet 25 metai, kai dirbu įvairiose Lietuvos institucijose. Manau, kad sukaupiau pakankamai patirties ir galiu atstovauti Lietuvai EP. Sąraše esu trečias.

Į klausimą, ar nujaučia, kas gali būti jo įpėdinis Krašto apsaugos ministerijoje, galbūt tauragiškis D.Petrošius, ministras atsakė aptakiai:

– Puikių kandidatų daug, Darius – vienas jų. Tačiau neperšokę griovio nesakykime „op“.

Vakarop Krašto apsaugos ministras susitiko su savo bendrapartiečiais, o L.Graužinienė kvietė gyventojus į susitikimą jau kaip Darbo partijos pirmininkė.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras