Žiniasklaidos pranašystės pildosi: pareigas eina pranašauti kandidatai(21)

Ieva LIORANČAITĖ | ieva@kurjeris.lt

2014-10-22 08:32

Audrius Mosėjus ir Inesa Vaigauskienė. Redakcijos archyvo nuotraukos

Šio mėnesio pradžioje Tauragės rajono tarybos sprendimu  savivaldybėje buvo padidintas leistinas darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, skaičius. Mėnuo nespėjo prabėgti, o darbuotojų gretos pasipildė. Žiniasklaida rašė apie numatytą kandidatę, kuriai žadėtos viešųjų ryšių specialistės pareigos. Tuomet tariama kandidatė, klausinėjama žurnalistų, sakė nieko nežinanti ir jokio darbo pasiūlymo dar nesulaukusi. Dabar, kai kandidatūra patvirtinta, pareigos einamos, o spėlionės tapo realybe, belieka paklausti – kas buvo teisus? Reikia paminėti ir dar vieną kandidatą, kuris neseniai užėmė vienos savivaldybės kontroliuojamos įmonės direktoriaus pareigas. Jo teigimu, žiniasklaida atbaidė kitus konkurentus, todėl konkurse teko dalyvauti vienam.

Prieš mėnesį dar nežinojo, kur dirbs 

Praėjusį ketvirtadienį  Tauragės rajono savivaldybės internetiniame puslapyje tarp Kultūros ir sporto skyriaus darbuotojų kontaktų švystelėjo nauja pavardė. Viena šio skyriaus vyriausiųjų specialisčių tapo buvusi Tauragės kabelinės televizijos reporterė Inesa Vaigauskienė. Netikėta ar seniai žadėta naujiena? „Tauragės kurjerio“ korespondentei susisiekus su I.Vaigauskiene, pastaroji nustebo, iš kur žiniasklaida taip greit sužinojo apie jos naująsias pareigas, tačiau patvirtino, jog spalio 16-oji – jos pirmoji diena naujame darbe. Į visus likusius klausimus, motyvuodama, jog taip oficialiau, naujoji darbuotoja norėjo atsakyti raštu. 

Paklausta, kaip susiklostė aplinkybės, leidusios įsidarbinti Kultūros ir sporto skyriuje, I.Vaigauskienė atsakė, jog šiai darbo vietai savo kandidatūrą ji pateikė pati.

„Ilgą laiką dirbau  Tauragės kabelinėje televizijoje, darbo keisti neketinau, tačiau susiklosčius tokioms aplinkybėms – atsisakius TVK  žinių komandos – teko ieškoti kito darbo. Sekiau darbo pasiūlymus. Sužinojusi, kad tarybos posėdyje patvirtintas etatas, kreipiausi su prašymu priimti į darbą“, – rašo I.Vaigauskienė.

Paklausta, ar tapo kurios nors politinės partijos nare ir koks jos išsilavinimas, ji atsakė trumpai ir kategoriškai. I.Vaigauskienė teigė nepriklausanti jokiai politinei partijai, o jos išsilavinimas – aukštasis. Specialybės ir mokslo įstaigos ji neįvardijo.

„Niekad niekam neneigiau, kad dirbsiu ar nedirbsiu vienur ar kitur. Jei klausėt prieš mėnesį ar pusmetį, ar ketinu dirbti savivaldybėje – tada jokių konkrečių planų, siūlymų neturėjau, tad ir negalėjau nieko atsakyti.“, – teisinosi moteris.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus patikino, kad I.Vaigauskienė dirbs ne tik Kultūros ir sporto skyriaus specialistei būdingus darbus, bet kartu bus atsakinga ir už Tauragės miesto įvaizdžio gerinimą. 

Konkurse dalyvavo vienas

Neseniai paaiškėjo ir naujas UAB „Dunokai“ direktorius. Juo tapo Tauragės rajono savivaldybės direktoriaus A.Mosėjaus sūnus Audrius Mosėjus. Pastarasis tvirtino atitikęs visus konkurse skelbtus reikalavimus, būtinus šioms pareigoms eiti, tačiau faktas, jog konkurse nebuvo kitų kandidatų, tik jis vienas, stebina ir jį patį.

– Šiek tiek nustebau ir pats, kad daugiau niekas nedalyvavo. Bet turbūt spauda padarė savo. Anksčiau buvo apie šį konkursą rašyta, gali būti, jog tai atbaidė kitus kandidatus, – svarstė naujasis UAB „Dunokai“ direktorius.

Paklaustas, ar jam ne keista, kad konkurse nedalyvavo dabartinis direktoriaus pavaduotojas Stanislovas Štangvaltas, vienas realiausių kandidatų, galėjusių eiti įmonės direktoriaus pareigas, pašnekovas teigė, jog S.Štangalto kandidatūros tikėtasi, tačiau kodėl nesulaukta, neaišku. Esą tai žmogaus asmeninis apsisprendimas, kurio jis negalintis komentuoti.

Audrius Mosėjus pasakojo, kad tapti įmonės direktoriumi jį paskatino žmogiškas siekis tobulėti ir eiti pirmyn.

– Natūralu, kad reikia judėti į priekį, tobulėti, negalima stovėti vietoje. Visame pasaulyje žmonės lipa karjeros laiptais. Aš įmonėje dirbu nuo 1999 metų. Pradėjau nuo sandėlininko darbo, po to buvau vyr. mechanikas, o dabar tapau direktoriumi, – vardijo Audrius Mosėjus, pridurdamas, jog šuolis nuo vyr. mechaniko pareigų iki direktoriaus ne toks ir didelis.

Paklaustas, kokių darbų atsisėdęs į direktoriaus kėdę jis ketina imtis pirmiausia, Audrius Mosėjus teigė nenorintis atskleisti įmonės planų, nes tai esą būtų gardus kąsnelis konkurentams.

– Darbų yra daug ir jie labai sunkūs. Tačiau jų paminėti negaliu, nes tai slapta įmonės strategija. Negaliu leisti apie tai sužinoti konkurentams, – teigė įmonės direktorius. 

Naujasis UAB „Dunokai“ vadovas pasakojo, jog įmonėje sukaupta ilgametė darbo patirtis padeda jam tinkamai atlikti vadovo pareigas ir susidoroti su darbais.

– Kol kas nematau jokių problemų. Dirbti sekasi gerai. Įmonę pažįstu iš visų pusių, nes anksčiau buvau ir įmonės valdybos narys. Vis dėlto penkiolikos metų darbo patirtis įmonėje dabar einant direktoriaus pareigas man labai pasitarnauja, – kalbėjo Audrius Mosėjus, turintis aukštąjį neuniversitetinį Verslo vadybos specialybės išsilavinimą.

Skaityti komentarus (21) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras