Ilgai laukę dar palauks(14)

Karolina STAŽYTĖ | karolina@kurjeris.lt

2014-10-26 08:55
Karolinos Stažytės nuotrauka

Dar spalio 17-ąją Tauragės kultūros rūmuose vykusios pirmosios filmo premjeros metu Gediminas Tamulynas (su mikrofonu) žadėjo, jog nuoroda internete pasirodys iškart po spalio 21-osios. Tai girdėjo ir to neneigė salėje buvusi Rita Grigalienė

Antradienio vakarą Tauragės kultūros rūmų salėje įvyko antrasis uždarai auditorijai skirtas filmuko „Tauragė – miestas, kuriame malonu gyventi“ pristatymas. Po jo internete turėjo pasklisti nuoroda, kurią paspaudę „Wide wings“ kūrinį būtų galėję išvysti visi. Daugybė žmonių to laukė, tačiau taip ir nesulaukė. Pasirodo, filmuko užsakovai, Tauragės rajono savivaldybės klerkai, nusprendė pristatymą internetinėje erdvėje nukelti. Kuriam laikui – neaišku. Kodėl – taip pat nelabai.  Projektą kuravusi mero patarėja Rita Grigalienė tik pabrėžė, kad išskirtinės kūrinio viešinimo teisės priklauso savivaldybei, tad būtent ji ir nuspręs, kada filmukas bus prieinamas visiems.

Antradienio vakarą nemažai tauragiškių su nekantrumu laukė nuorodos paskelbimo. Dar spalio 20 d. „Wide wings“ savo „Facebook“ profilyje buvo paskelbę apie tai, kad kitą dieną, tai yra spalio 21-ąją, vakare, pristatys ilgai lauktą filmą apie Tauragę. Tą patį praėjusio antradienio „Tauragės kurjerio“ numeryje skelbėme ir mes. Tačiau žadėta nuoroda taip ir nepasirodė.

Trečiadienio rytą tiek redakcija, tiek filmo kūrėjai sulaukė pasipiktinusiųjų laiškų bei klausimų, kodėl netesimi pažadai. „Tauragės savivaldybės klerkai filmą užsakė ir kūrė sau ar Tauragės gyventojams? Eilinį kartą Tauragės savivaldybė susimovė. GĖDA!!!“ – buvo rašoma viename iš daugelio laiškų. Kas gi nutiko?

– Apie tai, kad negalėsime paskelbti nuorodos, sužinojau tik antradienį, vykdamas į antrąją premjerą Tauragėje. Mano kolegai R.Grigalienė užsiminė, jog viešinimas internete nukeliamas dviem savaitėms. Neva per tą laiką jie nori apvažiuoti mokyklas ir filmuką pademonstruoti mokiniams. Niekas nieko per daug neaiškino, – į mano klausimą atsakė vienas „Wide wings“ kūrybinės grupės narių Gediminas Tamulynas. – Sulaukėme ne vieno pasipiktinusio tauragiškio laiško. Be to, ir antrojoje premjeroje Kultūros rūmuose, manau, ne vienas nedalyvavo vien dėl to, jog tikėjosi iškart po jos filmuką pažiūrėti internete. Per kokias 4 dienas nuorodą „ant bangos“ būtų paspaudę ir filmuką pažiūrėję kokie 10 000 žmonių. Tai, jog reikia viešinti antradienį vakare, su užsakovais buvome sutarę.

Trečiadienio ryte „Wide wings“ „Facebook“ profilyje buvo išplatintas pranešimas: „Atsiprašome, bet filmas apie Tauragę internete pasirodys tik po dviejų savaičių, nes užsakovas (Tauragės rajono savivaldybė) nusprendė jo dar neviešinti“.

Tad dėl ko gi nuspręsta viešinimą internete atidėti? Antradienio premjeroje  dalyvavęs Tauragės rajono meras Pranas Petrošius, paklaustas apie tai, prisipažino nieko nežinantis.

– Nei apie tai, kad nuoroda turėjo būti paskelbta antradienį, nei apie tai, kad viešinimas nukeltas, su manim niekas nederino. Aš nieko nežinau. Nebuvo aptarta ir tai, kada skelbsime filmuką internete. Žinau tik tiek, kad pagal sutartį tarp savivaldybės ir kūrėjų mums priklauso išskirtinės teisės tiek naudoti, tiek platinti filmuką ir visą su juo susijusią medžiagą, – patikino meras.

Paklaustas, kam reikia filmuką vežioti atskirai po mokyklas ir versti visus kitus laukti, ir ar tai nereiškia, jog visų mūsų, tauragiškių, pinigais įsigytas kūrinys virsta būdu kažkam nemokamai papolitikuoti bei pasireklamuoti (juk kažkas filmą mokyklose pristatinės), meras tai griežtai paneigė ir dar kartą patikino nieko apie tokius planus negirdėjęs.

Tai, kad tokie planai iš tikro buvo, patikino ir Tauragės rajono savivaldybės atstovė spaudai Izolina Turauskienė:

– Girdėjau, kad po premjerų Tauragės kultūros rūmuose filmukas kurį laiką bus pristatinėjamas mokyklose, bendruomenėse bei įvairiose organizacijose. O ar taip išties bus – nežinau.

Spaudos atstovė pabrėžė, kad artimiausiu metu iš tos pačios, jau nufilmuotos, medžiagos turi būti sukurti dar trys trumpesni filmukai. Pagal sutartį visų jų viešinimo bei platinimo teisės priklauso tik perkančiajai organizacijai, tai yra savivaldybei. „Wide wings“ jį gali platinti tik gavę raštišką sutikimą.

Mero patarėja R.Grigalienė, išgirdusi klausimą, kodėl žadėtas filmukas internete nepasirodė, tepasakė:

– Iš kur jūs ištraukėte tas dvi savaites? Atsiųskite klausimus raštu. Atsakydama išsamiai paaiškinsiu.

Atsakymo sulaukiau, tačiau jame nebuvo paaiškinta, nei kam reikia prieš išplatinant internete filmuką dar vežioti po mokyklas, nei kodėl iš viso delsiama. Nepaaiškėjo ir kada filmuką išvys visi norintys jį pamatyti. R.Grigalienės atsiųstame laiške rašoma: „Tauragės rajono savivaldybė yra visų keturių filmų užsakovas ir jai priklauso visos šių filmų autorinės teisės ir šių filmų viešinimas. Išsprendus visas filmo patalpinimo internete technines galimybes, iki galo įgyvendinus visus projekte numatytus darbus, filmas bus patalpintas internetinėje erdvėje ir lengvai prieinamas plačiajai visuomenei. Šiuo metu baigiami kurti ir kiti trys pagal projektą numatyti filmukai. Jie taipogi bus viešinami internete. Tauragės rajono savivaldybė kaip užsakovas viešai niekur neskelbė apie filmų viešinimus, kada tai bus daroma, todėl už žiniasklaidoje ar kituose socialiniuose tinklapiuose pateiktą informaciją neatsako“.

Matyt, tiek spauda, tiek „Wide wings“ apie nuorodos paskelbimą spalio 21 d. patys susigalvojo. Tikėkimės filmuką pamatyti dar šiais metais.

Skaityti komentarus (14) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras