Afrikinis maras – jau Lietuvoje, bet tauragiškiams nerimauti dar nėra ko(7)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-01-24 14:08

Į Lietuvą Afrikinį marą atnešė šernai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informavo apie Šalčininkų ir Varėnos rajonuose aptiktą Afrikinį marą. Šios ligos virusas ratas atlikus kritusių šernų laboratorinius tyrimus. Tauragės apskrities Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) viršininkas Kęstutis Patašius gyventojus ramina, o medžiotojus ragina aktyviau medžioti šernus.

 – Taip, gavome tokią žinią – Afrikinis maras jau atkeliavo į Lietuvą. Kaip ir buvo tikėtasi, šia liga pirmiausiai užsikrėtė laisvai migruojantys žvėrys, t.y. šernai. Virusas aptiktas dviejuose kritusių šernų mėsos mėginiuose. Tačiau tauragiškiams kol kas baimintis nereikėtų. Kiauliena turguje tikrai yra sveika, ją galima pirkti ir vartoti. Norėčiau kreiptis į medžiotojus: paraginti juos šaudyti šernus - kuo daugiau, tuo geriau. Taip siekiama sustabdyti ligos plitimą. Žinoma, šernienos, jog nepatikrinus laboratorijoje vartoti negalima, - perspėjo Tauragės apskrities VMVT viršininkas.

Veterinarai tikina, kad laikantis saugumo reikalavimų, fermose laikomus gyvulius nuo Afrikinio kiaulių maro įmanoma apsaugoti. Jeigu virusas pateks į kiaulides, teks naikinti ištisus ūkius, skersti visas kiaules. Kol kas apie tokias drastiškas Afrikinio maro stabdymo priemones Lietuvoje nekalbama.

Mažinti šernų populiaciją Lietuvoje leido ir Aplinkos apsaugos ministras Valentinas Mazuronis – šernų medžioklė leista ir ne medžioklės sezono metu - nuo vasario pradžios iki balandžio pabaigos.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba dar kartą informuoja medžiotojus, kad radus nugaišusį laukinį gyvūną privaloma nedelsiant (ne vėliau kaip per 48 valandas) pranešti teritorinei valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. Rastas gyvūnas neturi būti judinamas, kol jo neapžiūrės veterinarijos specialistai ir nebus paimti mėginiai užkrečiamųjų ligų tyrimams. Medžiotojai ir kiaulių laikytojai, pastebėję padidėjusį gyvūnų gaišimą ar radus nugaišusį gyvūną, raginami visuomet elgtis taip, kaip nustačius gyvūnų užkrečiamąją ligą ir imtis visų būtinų priemonių, kad liga nebūtų išplatinta. Šių priemonių privalu laikytis tol, kol laboratoriniais tyrimais nebus gauta tiksli diagnozė.

Tikslesnisu Afrikinio maro ligos plitimo duomenis Tauragės VMVT viršininkas K.Patašius žadėjo atskleisti po savaitgalio. Plačiau apie tai skaitykite antradienio „Tauragės kurjerio“ numeryje.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras