Tauragės apylinkės teisme – permainos(2)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-09-07 07:41
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Tauragės teisme dirba nauja teisėja Vida Butanavičiūtė. Autorės nuotrauka

Nuo rugsėjo 1-osios darbą Tauragės rajono apylinkės teisme pradėjo iki šiol Šilalėje dirbusi teisėja Vida Butanavičiūtė. Prieš tai iš darbo išėjo buvusi Tauragės ir Šilalės rajonų apylinkės teismo pirmininkė Rūta Laurinonienė. Naujoji teisėja įkurdinta išėjusios teisėjos darbo kabinete. Tačiau tai – ne visos permainos mūsų teismo rūmuose. Vyksta atranka dar vienai teisėjo vietai užimti.

Tauragės rajono apylinkės teisme darbą pradėjusi teisėja V.Butanavičiūtė iš Šilalės rajono apylinkės teismo perkelta Lietuvos Respublikos Prezidentės dekretu. Šilalėje V.Butanavičiūtė dirbo nuo 2007-ųjų pabaigos. Teisininko kvalifikaciją teisėja įgijo 1998 m. Lietuvos teisės akademijoje (dabar – Mykolo Romerio universitetas).

– Esu gimusi ir augusi Lazdijuose. Tad su Šilale – pirmąja mano kaip teisėjos darbovietės vieta, niekas nesiejo. Šiuo metu kaip tik gyvenu persikraustymo į Tauragę rūpesčiais. Nuomosiuosi butą, – sakė į Tauragės teismą perkelta teisėja.

Teisėja V.Butanavičiūtė patikino, kad jai įdomu nagrinėti visas bylas: ir administracines, ir civilines, ir baudžiamąsias. Pirmosiomis darbo dienomis teisėja susipažino su civiline byla ir paskyrė jai nagrinėjimo datą, o administracinę – išnagrinėjo.

– Įstatymai visur vienodi, tad bylų nagrinėjimas ar Šilalėje, ar Tauragėje niekuo nesiskiria, – trečiadienį sakė pirmąją administracinę bylą Tauragėje išnagrinėjusi teisėja.

Tauragės rajono apylinkės teismo teisėjo padėjėja ir atstovė spaudai Aistė Jurkšaitienė informavo, kad Tauragės rajono apylinkės teismo kolektyvas naująją kolegę sutiko džiugiai, linkėjo jai ištvermės, teisingų ir išmintingų sprendimų. Jos žodžius patvirtino ir trečiadienį į naujosios kolegės kabinetą vienas po kito užsukę teisėjai.

Pasak A.Jurkšaitienės, teisėją V.Butanavičiūtę į Tauragės teismą, kuriame iki šiol buvo 7 etatai, perkelti dėl didelės teisėjų darbo apkrovos. „Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, kad Tauragės rajono apylinkės teismas turi vieną didžiausių darbo krūvių Klaipėdos apygardos teismo veiklos teritorijoje. Todėl buvo pasiūlyta Šilalės rajono apylinkės teismo teisėjo etatą perkelti į Tauragės rajono apylinkės teismą“, – informaciniame pranešime rašė teisėjo padėjėja. Teisėjų taryba tam pritarė. Tad dabar Tauragės rajono apylinkės teisme atsirado dar vienas – aštuntasis – teisėjo etatas. Rugpjūčio viduryje iš darbo išėjus teisėjai Rūtai Laurinonienei Tauragės rajono apylinkės teisme vėl trūksta teisėjo. Šiuo metu teisme iš esamų aštuonių etatų užimti septyni. Dėl aštuntojo laisvo teisėjo etato vyksta atranka. Ji buvo paskelbta gegužės mėnesio pradžioje. Terminas, iki kurio teismai turi pateikti medžiagą Pretendentų į teisėjus atrankos komisijai, baigėsi. Trečiadienio duomenimis, atrankoje į Tauragės rajono apylinkės teismo teisėjo pareigas dalyvauja keturi pretendentai: Šilalės rajono apylinkės teisme dirbanti teisėja Elena Bartulienė, Klaipėdos socialinių mokslų kolegijos lektorius Irmantas Balčiūnas, Klaipėdos rajono apylinkės teisme teisėjo padėjėja dirbanti Aušra Diržienė ir advokatas Kastytis Paspirgėlis. Kada posėdžiaus Pretendentų į teisėjus atrankos komisija, dar nežinoma.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras