Taryba nubrėžė brūkšnį tarp giminystės ir pareigų(12)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2014-09-29 06:38

Po tarybos sprendimo PSPC direktorius Donatas Petrošius įpareigotas kai kurias savo funkcijas perduoti pavaduotojui. Renaldo Malycho nuotrauka

Trečiadienį savivaldybės tarybos nariams teko priimti keletą sprendimų, susijusių su nesenu mero Prano Petrošiaus sūnaus Donato paskyrimu į Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktoriaus pareigas. 

Kadangi sūnus vadovauja PSPC, meras būti šios įstaigos stebėtojų tarybos pirmininku nebegali. Tarybos nariai pritarė sprendimui steigėjo atstovu skirti savivaldybės gydytoją Dalę Bartulienę.

PSPC jau kuris laikas dirba dar vienas merui artimas žmogus – jo marti Jūratė Petrošienė. Ji vidaus auditorė. Kad giminystė neturėtų įtakos naujojo PSPC direktoriaus sprendimams, siūlyta nušalinti jį nuo personalo administravimo funkcijų ir kitų tarnybinių pareigų atlikimo vidaus auditorės J.Petrošienės atžvilgiu. Tokiam siūlymui tarybos nariai pritarė. D.Petrošius įpareigotas personalo valdymo funkcijas ir kitų tarnybinių pareigų atlikimą vidaus auditorės J.Petrošienės atžvilgiu pavesti atlikti viešosios įstaigos PSPC direktoriaus pavaduotojui, jo nesant – kitam įstaigos padalinio vadovui.

Be to, savivaldybės taryba nusprendė pavesti Tauragės rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybai iki 2014 m. gruodžio 19 d. atlikti Tauragės rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos veiklos plane nenumatytą viešosios įstaigos Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro finansinį auditą. Svarstant šį klausimą siūlyta, kad PSPC reikėtų atlikti ne tik finansinį, bet ir veiklos auditą. Į tokį tarybos nario Dariaus Bredelio siūlymą atsakyta, kad veiklos auditas PSPC neseniai, vos prieš porą metų, atliktas. Be to, kaip pakomentavo savivaldybės kontrolienė Kostė Čiapienė, atliekant finansinį auditą iš dalies tikrinami ir tam tikri veiklos aspektai.

Skaityti komentarus (12) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras