Rugsėjis mokyklose: bendruomenės mažėja (3)

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2014-09-06 15:14
Karolinos Stažytės nuotrauka

Adakavo mokyklos-daugiafunkcio centro direktorius Romualdas Levanauskas įsitikinęs, kad prognozių dėl mokyklų ateities niekas negali pateikti – vaikų mažėja kasmet, ir kas bus po metų, šiandien neaišku. Karolinos Stažytės nuotrauka

Prasidedant rugsėjui rajono ugdymo įstaigos skaičiuoja mokinius, mažina klasių komplektus. Kad išgyventų, vienos atleidžia mokytojus, kitos papildo savo funkcijas. Tokia nelinksma naujųjų mokslo metų pradžia.

 

Klasių komplektų mažėja

 

Tauragės rajono savivaldybės taryba, atsižvelgusi į mokyklų direktorių prašymus, praėjusį trečiadienį priėmė sprendimą sumažinti klasių komplektų skaičių kai kuriose ugdymo įstaigose. „Šaltinio“ progimnazijoje mažėja 4 komplektais, Žalgirių gimnazijoje – 3, po 1 komplektą – „Aušros“ ir Lauksargių pagrindinėse bei Batakių vidurinėje mokyklose.

Kol kas oficialūs skaičiai dar nepatvirtinti, tačiau prognozuojama, kad šiemet į rajono mokyklas susirinks 310 mokinių mažiau nei pernai.

– Mokyklų išlikimas priklausys nuo Lietuvos ekonominės situacijos, – apie „Aušros “ pagrindinės mokyklos ir visos šalies mokyklų perspektyvas sakė mokyklos direktorė Snieguolė Bastakienė.

Iš viso rajono ugdymo įstaigose šiais mokslo metais bus 259 klasių komplektai, kuriuose mokysis apie 5 tūkstančius mokinių.

 

Mokyklos ieško, kaip sutaupyti

 

„Aušros“ pagrindinėje mokykloje tarybos sprendimu panaikinti 3,1 sargo etato ir atleisti 3 sargai. Pasak mokyklos direktorės S.Bastakienės, ugdymo įstaigoje įdiegta elektroninė saugos ir vaizdo stebėjimo sistema. Laimėjusi konkursą, mokyklos apsauga dabar rūpinasi saugos tarnyba „Tausauga“. Direktorė pateikė skaičius, įrodančius tokio pasirinkimo ekonominę naudą: per mėnesį 3 sargų išlaikymui reikėdavo apie 4 tūkst. litų, o saugos tarnybos paslaugos atsieis po 295 litus kas mėnesį.

 

Atleidžiami rajono pedagogai

 

Mažėjantis mokinių skaičius pedagogus palieka be darbo. Kaip informavo savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistė Vitalija Okienė, nuo 2013 m. rugsėjo 1 d. iki šių metų rugpjūčio 25 d. iš viso rajone atleisti 43 pedagogai. Iš jų 4 išėjo į pensiją, 1 pedagogė mirė, 21 pedagogas sutartį nutraukė savo noru ir 17 darbo neteko pasibaigus darbo sutarties terminui.

Nauja sutarčių nutraukimo banga užplūs mokslo metų pradžioje. Vien Adakavo mokykloje-daugiafunkciame centre darbo neteks 11 pedagogų, nes nuo rugsėjo nebeliko vyresniųjų klasių.

Per tarybos posėdį praėjusį trečiadienį tarybos narė Iveta Skurvydienė pastebėjo, kad Adakavo mokykla-daugiafunkcis centras yra unikalus atvejis, teiravosi, kodėl mokykla netapo Skaudvilės gimnazijos skyriumi, kaip kitos nykstančios rajono pagrindinės mokyklos. Pasak tarybos narės, pastatą būtų galima panaudoti kitai veiklai.

Adakavo mokyklos-daugiafunkcio centro direktorius Romualdas Levanauskas paaiškino, kad galimybė prisijungti prie gimnazijos nebuvo svarstoma. Centre mokosi ne tik 19 ikimokyklinukų, 40 priešmokyklinių ir pradinių klasių mokinių, bet ir 40 suaugusiųjų, nes centre veikia Tauragės suaugusiųjų mokymo centro skyrius.

– Pradinės mokyklos Adakave nėra, išlieka centras, ir jo funkcijos kitokios nei mokyklos, – diskusijoje, kodėl Adakavo mokykla netapo Skaudvilės gimnazijos skyriumi, tašką padėjo rajono meras Pranas Petrošius.

Diskusijoms vis nerimstant I.Skurvydienė išsakė dar vieną nuogąstavimą:

– Skaudvilės gimnazija stengiasi surinkti mokinių, ar neatimama galimybė iš adakaviškių vaikų rinktis gimnaziją?

Direktorius R.Levanauskas tarybos nariams atsakė, kad nerimauti nėra dėl ko, Adakavo mokyklą baigę ir Skaudvilės gimnazijoje mokslus tęsiantys vaikai yra tarp lyderių. O renkasi Adakavo vaikai ne tik Skaudvilės gimnaziją, išvyksta ir į kitas mokyklas, net kitus rajonus.

Direktorius merui ir tarybos nariams patvirtino, kad ugdymo kokybė neblogesnė nei kitose mokyklose.

– Dirbantys mokytojai – metodininkai. Daug mokosi vaikų su spec.poreikiais, jiems sudarytos sąlygos užsiimti įvairia veikla, – kad ugdymas Adakavo mokykloje-daugiafunkciame centre kokybe nesiskiria nuo kitų įstaigų, pagrindė R.Levanauskas.

 

Pakeista direktoriaus darbo sutartis

 

Tame pačiame tarybos posėdyje pritarta Adakavo mokyklos-daugiafunkcio centro direktoriaus R.Levanausko 2013 m. veiklos ataskaitai ir direktoriaus darbo sutarties pakeitimams. Direktorius dirbs 0,75 etato, jam patvirtinta 30 val. darbo savaitės ir 6 val. darbo dienos trukmė.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras