Namas „vaiduoklis“: laukiama tragedijos?(6)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-09-15 06:09

Nebaigtas statyti daugiabutis Oko miško pašonėje stypso jau daugiau nei dešimt metų.  Autorės nuotrauka

Griuvėsiai – keistas dalykas: vienus piktina, kiti džiaugiasi, kad tokių esama. Ir vieni, ir antri  suvokia, kad šmirinėti tokiuose pastatuose pavojinga. Tačiau ekstremalių pojūčių trokštantis jaunimas ar gyvenamosios vietos neturintys asmenys – nuolatiniai griūvančių, neprižiūrimų pastatų lankytojai. Į tokius pastatus užsuka ir įspūdingo fotografijos kadro ieškantys menininkai. Gyvenantieji greta griuvėsių ragina atkreipti į šią problemą dėmesį – jie  baiminasi, kad griuvėsiai bet kuriuo momentu kam nors gali tapti karsto dangčiu.

Nerimauja dėl netvarkos

Tauragiškė Vilma, gyvenanti J.Tumo-Vaižganto gatvės pabaigoje, sako su nerimu stebinti, kas vyksta gretimame daugiaaukštyje-vaiduoklyje.

– Jaunimas čia renkasi ne po vieną ir ne retkarčiais – renkasi būriais ir kasdien. Ką daro? Pramogauja, kas kaip supranta: vieni karstosi iš sienų skylės į skylę (langais jų nepavadinsi), kiti išgėrinėja, treti žaidžia meilę, dar kiti piešia, – kalbėjo tauragiškė, gyvenanti jau renovuotame daugiabutyje, kuris ne taip senai irgi vadinosi namu-vaiduokliu.

Moteris stebėjosi, kad niekas nieko nedaro, kad užkirstų kelią galimai nelaimei. Juk ugniagesiai gelbėtojai dažnai kviečiami gesinti gaisrų, o policijos ekipažas čia dar dažnesnis svečias.

Policija lankosi kasdien

Vakar kalbinta Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Gintarė Paulauskienė sakė, kad policija šį daugiabutį apvažiuoja kiekvieną dieną.

– Vieša paslaptis, kad šis merdėjantis pastatas yra jaunimo mėgstama vieta. Tad dažnai sulaukiame ir gyventojų prašymų ten nuvažiuoti – tuomet į jį vyksta budintis ekipažas, o jeigu tikrinama, ar ten nesibūriuoja jaunimas, važiuoja Nepilnamečių reikalų pareigūnų veiklos grupės atstovai, – sakė pašnekovė.

Policijos komisariato duomenimis, tokių vietų, nenaudojamų pastatų Tauragėje yra ir daugiau.

Įpareigos pasirūpinti

Tauragės rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiasis specialistas Šarūnas Graužinis, išgirdęs gyventojų skundą, reagavo nedelsdamas:

– Tuoj išsiaiškinsime, kas šio daugiabučio savininkas, ir nusiųsime jam įpareigojimą, kad pastatas būtų bent jau paženklintas įspėjamaisiais ženklais „Privati valda“, „Vaikščioti draudžiama“ ar pan. Šiaip savininkai privalo rūpintis savo turtu, o kaip bus šiuo atveju – sureaguos ar ne daugiabučio savininkai, neaišku. Sunku tikėtis, kad jaunimas neįveiks kliūčių. Bet bandyti užkirsti kelią nelaimei būtina.

Planai buvo gražūs

Šio, J.Tumo-Vaižganto g. 129A (kaip ir dabar jau renovuoto 129B), pastato savininkai kažkada buvo Tauragės skaičiavimo mašinų elementų gamykla. Vėliau apgriuvusius pastatus už skolas iš varžytynių teko parduoti. Juos 2004 metais įsigijo Klaipėdoje registruota bendrovė „Minestas“. Vienas jų naujųjų šeimininkų rūpesčiu 2007-aisiais tapo gražiausiu ir patogiausiu miesto daugiabučiu. Kito „vaiduoklio“ dvynio renovacijos „Minestas“ tuo metu ketino imtis artimiausiu laiku. Bet užklupo ekonominis sunkmetis, ir darbai statybose visoje šalyje sustojo. Tiesa, UAB „Minestas“ internetinėje svetainėje projektas, skelbiantis apie 56 butų gyvenamojo namo Tauragėje renovaciją, tebėra. Išvardyta aibė privalumų įsigyjant butą šiame daugiabutyje ir numatytas statybos darbų laikotarpis: nuo 2012 m. I ketv. Iki 2013 m. II ketv. Tačiau dabar baigiasi jau 2014 m. trečiasis ketvirtis, o darbai nė neprasidėjo. Ir ne tik darbai neprasidėjo – imta kalbėti, kad savininkai bando atsikratyti nereikalingu turtu. Galbūt tai ir yra pagrindinė priežastis, dėl kurios įsigijusieji namą juo visiškai nebesirūpina?

Tvoros  nepadės

UAB „Minestas“ direktorius Tomas Kazlauskas patvirtino – daugiabutis tebepriklauso jo vadovaujamai bendrovei. Tačiau tvoros aplink griūvantį pastatą bendrovė greičiausiai netvers.

– Jau buvome kartą užtvėrę. Ir vaikščioti draudžiančius įspėjamuosius ženklus buvome sukabinę. Tai nepadės. Vaikai yra vaikai. Jiems jokia tvora – ne kliūtis. Manau, kad viskas išsispręs savaime. Kada? Kai prasidės statybos. O jos kažkada vis vien prasidės, – žadėdamas dar susisiekti sakė T.Kazlauskas.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras