Darbai prasideda, o ar jie tęsis, nežinia(8)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-09-25 15:48

Miško g. daugiabučių kieme plytinti žalioji zona jau seniai išvažinėta, gyventojai ją naudoja kaip automobilių stovėjimo aikštelę. Autorės nuotrauka

Miško gatvės gyventoja atsakymo į klausimą, kada bus įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, ieško... socialiniame tinkle „Facebook“. Tauragės rajono savivaldybė šios aikštelės statybai pradėjo ruoštis prieš dvejus metus, šiuo metu darbams pasirengta. Bet ar aikštelė kitais metais bus įrengta, kol kas neaišku.

Atsakymo ieško... socialiniame tinkle

Tauragiškė Jolanta sako, kad tarp Miško g. 6-ojo ir 8-ojo daugiabučių namų gyventojų ir teisėsaugos pareigūnų ilgus metus vyksta nesibaigianti kova: žmonės prie namų palieka mašinas, kažkas jas užfiksuoja ir siunčia policijai, kuri ne vietoje (pagal įstatymo raidę) paliktų automobilių savininkams skiria administracines baudas. „Miško g. 9  ir 11 namai turi jau tvarkingą aikštelę su ženklu „eismas ratu“ , o 6 ir 8 namai turi ženklą „stovėti draudžiama“. Neseniai rinkome parašus už numatomą ateityje įrengti automobilių stovėjimo aikštelę. Bet vietoj žadėtos aikštelės į pagalbą pasitelkti pareigūnai, kurie mus baudžia“, – rašo Miško g. gyventoja.

Techninis projektas parengtas 

Pagal jau parengtą techninį projektą ketinama ne tik įrengti 30 vietų (751 kv.m) automobilių stovėjimo aikštelę, bet ir naują įvažiavimą (dviejų juostų) bei pastatyti dvi aikšteles skalbiniams džiovinti (bendras plotas – 100 kv.m).

Aikštelė suprojektuota tarp Miško g. 4-ojo, 6-ojo, 8-ojo ir 10-ojo namų. Įvažiuoti į ją bus galima iš Miško gatvės, sukant prieš transformatorinę pastotė link 10-ojo namo. Numatyta suformuoti naują privažiavimą prie 8 ir 10 daugiabučių. Atliekant šiuos darbus teks demontuoti kilimams dulkinti skirtą stovą. Vėliau jis bus atstatytas beveik toje pačioje vietoje. Automobilių stovėjimo aikštelės danga – iš betoninių pilkų trinkelių, juostos mašinų statymui – raudonos spalvos trinkelės. Žmonių su negalia mašinoms šioje aikštelėje bus skirtos dvi vietos. Šalia automobilių stovėjimo aikštelės suprojektuoti 1,5 m pločio takai pėstiesiems. Prieš juos rengiant teks nupjauti du medžius. Aikštelėje skalbiniams džiauti suprojektuoti trys stovai. Šio projekto metu ketinama įrengti naują smėlio dėžę vaikams žaisti. Naujoji aikštelė Miško g. bus apšviesta.

Tvarka mieste privalo būti

Miško gatvės aikštelės projekto užsakovas – Tauragės miesto seniūnija. Seniūnas Virginijus Žilius sakė, kad šiemet bus įgyvendintas tik pirmasis projekte numatytų darbų etapas, t.y. bus nutiestas įvažiavimas iki 10-ojo namo pro transformatorinę. Tačiau seniūnas gyventojos skunde mato kitą problemą.

– Kol nėra pravažiavimo, prie daugiabučių esame pastatę draudžiamuosius kelio ženklus. Ugniagesių, kitų specialiųjų tarnybų prašymu. Jiems sunku patekti prie daugiabučio, kai ten atsitinka nelaimė, o namo kiemas pilnas mašinų. Tačiau gyventojai įsigudrino tuos kelio ženklus nusukinėti: nusuka antraip, esą jie nemato, kad draudžiama stovėti, ir ramia sąžine palieka automobilį, – aiškino seniūnas.

Pasak pašnekovo, seniūnijos darbuotojai ženklų atsukinėti į Miško g. vyksta kone kasdien.

– Jeigu gyventojai tokie nesąmoningi, teks imtis kitų priemonių – kelio ženklus užvirinsime taip, kad jie jų nebesisukinėtų, – primindamas, kad mieste tvarka privalo būti, sakė miesto seniūnas. 

Viskas priklauso nuo pinigų

Tauragės rajono savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjas Aivaras Preikšaitis sako, kad darbai Miško gatvėje suplanuoti jau šiais metais. Tačiau ne visi.

– Pirmiausia norime įvažiavimą į Miško g. 4, 6, 8 ir 10 daugiabučių kiemą sužiedinti, tai yra padaryti taip, kad įvažiuoti ir išvažiuoti iš jo būtų galima iš dviejų pusių. Daugiau darbų šioje vietoje šiais metais nenumatyta. O kaip bus kitąmet, dar neaišku. Negalime gyventojams šimtu procentų pažadėti, kad aikštelė jų kieme tikrai bus. Viskas priklausys nuo finansavimo. Jeigu pinigų užteks, aikštelę įrengsime. Visus leidimus statybai turime, – aiškino Statybos skyriaus vedėjas.

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras