Tauragiškių delegaciją Baltijos kelyje laimino lietus(1) 

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-08-31 12:27
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Tauragiškių delegacija Baltijos kelio 25-ųjų metines paminėjo apsilankydami Pumpėnuose - gyvenvietėje, kurioje rankomis susikibo pirmojo Baltijos kelio metu. Autorės nuotrauka

Lietuva minėjo Baltijos kelio 25-ąsias metines. Prisiminti pirmąją Baltijos kelio akciją, trumpam sustoti judriame Via Baltica magistraliniame kelyje nutarė ir tauragiškiai. Trumpam rankomis ties Pumpėnais susikibome su gretimos Pagėgių savivaldybės ir Šilutės rajono gyventojais. Šilalės rajono delegacija, turėjusi sustoti greta tauragiškių, įsitaisė atokiau – už kilometro. 

Iš Tauragės Baltijos kelio akciją palaikančiųjų grupė, kaip ir buvo planuota, išjudėjo rugpjūčio 23 d., apie 14 valandą. Iš viso buvo užsiregistravę 45 žmonės. Specialiai šiai kelionei savivaldybės administracijos užsakytame autobuse laisvų vietų nebebuvo jau ketvirtadienį. Į sąšaukos vietą atriedėjo ir keletas lengvųjų automobilių. Delegaciją lydėjo vicemeras Silverijus Statkus, administracijos direktorius Algirdas Mosėjus bei Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė.

Baltijos kelyje arba Via Baltica magistralėje prie tauragiškių, pagėgiškių ir šilutiškių prisijungė visas keturias savivaldybes apimančio Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai iš Tauragės, Šilalės, Šilutės bei Pagėgių.

Apie 18 valandą Baltijos kelyje sustojusių tauragiškių pasveikinti bei palaiminti sustojo į pasienį su Latvija vykęs Telšių vyskupas Jonas Boruta. Netrukus prie mūsų krašto delegacijos pririedėjo ekipažai iš sostinės, atgabenę pašventintos duonos, Baltijos kelio knygai skirtus lapus bei palinkėjimų urną.

Tuo metu ties Pumpėnų gyvenviete susirinko ne tik žemaičiai, bet ir debesys: ne tik gausiai lijo, bet ir žaibavo, griaudėjo perkūnija. Laimindamas tauragiškius, vyskupas sakė, kad jo laiminimą palaiko lyg iš kiauro dangaus dosniai lyjantis lietus. Svečiams bei sveikintojams nuvažiavus dangus prasigiedrijo, o akcija tęsėsi toliau. Ypač maloniai nustebino šilutiškiai. Šio rajono delegacijos atstovai dar prieš išsirikiuojant į vieną vilkstinę garsiai rėkė: „Sveika, Taurage“, o akcijos pabaigoje šilutiškiai panoro įsiamžinti bendrai fotografijai. Tauragės rajono delegacijos vadovai ir gretimų savivaldybių delegacijų vadovai atsisveikindami apsikeitė atminimo dovanėlėmis ir linkėjo, kad mūsų rajonų draugystė tęstųsi ne vien tik Baltijos kelyje.

Į Baltijos knygą nuo Tauragės delegacijos linkėjimus rašiusi garbės pilietė Valerija Ona Bumbulienė įrašė: „Tegul tauro rago garsas skambės net už Lietuvos ribų... O geležinio vilko staugimas sukvies mus, kaip Baltijos kelyje, susikabinti rankomis vardan šviesos ir taikos Lietuvoje“.

Ir vėl, kaip prieš 25-erius metus Baltijos kelyje, su drauge stovėjusiais kaimynais atsisveikinome lyg giminės. Palaimintą iš Vilniaus atgabentą Baltijos kelio sąšaukai skirtą duonos kepalėlį tauragiškiai pasidalijo grįždami.

Vakar į redakciją užsukusi V.O.Bumbulienė perdavė visos tauragiškių delegacijos žodžius:

– Baltijos kelias buvo, yra ir bus svarbus. Nė vienas šįkart į sąšauką važiavęs tauragiškis dėl to neabejoja. Šia išvyka mes pasauliui dar kartą parodėme: lietuvių tauta yra vieninga ir nori būti laisva. Įrodėme ir tai, kad Baltijos kelio akcija reikalui esant gali būti pakartota. 

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras