Parlamentarui – priekaištai dėl nevykdomų pažadų(7)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-08-11 09:30

Seimo narys D.Petrošius neigia prieš rinkimus dalijęs pažadus. Renaldo Malycho nuotrauka

Jau įprasta, kad prieš rinkimus besivažinėjantys politikai mėgsta žarstytis pažadais. Rinkėjų valia – patikėti būsimu politiku ar vis tik priminti apie nevykdomus įsipareigojimus. Tauragės vienmandatėje apygardoje išrinktas Seimo narys Darius Petrošius, Eičiuose gyvenančiųjų teigimu, duoto pažado suremontuoti kelią nevykdo. Seimūnas atkerta, kad tokio pažado niekam nėra davęs.

„Pažadėjo – negriešijo“

– Atvažiuokite, pasižiūrėkite, koks yra kelias į Eičių gyvenvietę. Jau metų metus niekas jo neremontuoja. Nuo tarybinių laikų jis čia nutiestas – kažkas kažkam norėjo įsiteikti ir išasfaltavo kilometrą kelio atkarpos: tiek ir tėra to kelio. Tai buvo tuo metu, kai durpynas gyvavo, apie 1974-uosius. Einant metams menko durpyno veikla, sumenko ir kelias. Niekas jo neremontuoja: nei kelininkai, nei durpyno administracija, nei seniūnija. Prieš praėjusius rinkimus į Seimą pas mus lankėsi dabartinis parlamentaras Darius Petrošius. Tąsyk pilnoje salėje būsimasis politikas aiškiai ir nedviprasmiškai visiems girdint pasakė, kad pasižada asmeniškai – kelias į Eičius bus suremontuotas. Deja, eina metai, o kelio būklė vis prastėja. Vietos gyventojai rinko parašus, kreipėsi į rajono merą Praną Petrošių, bandė priminti parlamentaru tapusio jo sūnaus pažadą. Veltui. Rajono vadovas tikina, kad šio kelio remontui lėšų nėra. Apie duotą pažadą pamiršo visi, įskaitant ir patį D.Petrošių, – kalbėjo keli Eičių gyventojai. 

Būna ir blogiau

Gaurės seniūnas Vidmantas Skirius, kurio priežiūrai priklauso ir Eičių gyvenvietė, nesitiki, kad kelias bus iš naujo asfaltuojamas.

– Juk čia tėra vos kilometras prasto kelio. O turime ir kur kas prastesnių kelių. Net ir Tauragės miesto atokesniuose rajonuose žmonės kartais į darbus mašinomis neišvažiuoja. O Eičiuose yra asfaltuotas kelias, nors ir labai duobėtas. Visada gyventojams sakau: rinkitės, kas geriau – ar keletą minučių važiuoti duobėmis, ar gyventi prie neišvažiuojamo kelio. Nemanau, kad greitu laiku atsiras lėšų kelio dangai remontuoti. Norint tai padaryti tektų iš pradžių užlyginti duobes, o ant viršaus pilti išlyginamąjį asfalto sluoksnį. Žinot, kiek tai kainuotų? Beveik pusę milijono litų. Tad nesunku suskaičiuoti, ar verta tiek investuoti į kelią, vedantį į gyvenvietę, kurioje vos keli daugiabučiai. Mano galva, logiškiausia išeitis būtų duobėtą asfalto dangą apskritai nuimti ir padaryti tvirtą žvyrkelį. Tokius kelius gali seniūnija reikalui esant nugreideriuoti, prižiūrėti. O šiuo atveju mes niekuo negalime padėti, – kalbėjo seniūnas V.Skirius.

Pasak pašnekovo, nuo rudens važiuojančiųjų į Eičius srautas dar labiau sumažės: iš gyvenvietės į naujas patalpas palei geležinkelį persikelia durpyną eksploatuojančios įmonės administracijos darbuotojai. Gyvenvietėje liks mokykla ir keturi daugiabučiai.

„Pažado nedaviau“

Seimo narys D.Petrošius kategoriškai neigia davęs konkretų pažadą suremontuoti kelią į Eičius.

– Aš tik kalbėjau, kad reikia spręsti problemą, kad reikia bandyti gauti pinigų kelio remontui. Tai ir dariau: nudirbau daug darbo, bet rezultato, deja, nėra. Susisiekimo ministerijoje keliai, kuriuos būtina asfaltuoti, atrenkami pagal vieną ir pagrindinį kriterijų – eismo intensyvumą. Eičių gyventojai tuo pasigirti negali dėl paprastos priežasties – jų čia gyvena nedaug. Iš to, ką man pavyko sužinoti, darau išvadą, kad šį klausimą rudenį teks gvildenti dar kartą. Tačiau, manau, realiausia būtų gyventojus pakviesti diskusijai – ar jie sutiktų, kad kelias taptų žvyrkeliu. Tokia danga grįstas kelias – kol kas vienintelis galimas pasiūlymas. Pažadais aš nesimėtau ir ko negaliu, nežadu. Tiesiog žmonės manęs kartais negirdi, – sakė Tauragės vienmandatėje rinkimų apygardoje išrinktas Seimo narys D.Petrošius.

Pasak politiko, Eičiuose, be duobėto kelio, yra ir daugiau spręstinų problemų: merdintys bei skylėti daugiabučiai, nemokūs gyventojai, nedarbas ir t.t. 

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras