Mokyklos intensyviai gražinasi prieš naujuosius mokslo metus(5)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2014-08-25 15:33

Komisija vertino, kaip mokyklos pasirengusios sutikti naujuosius mokslo metus. Autorės nuotrauka

Rugsėjis jau ne už kalnų. Ar mokymo įstaigos pasiruošusios mokslo metų pradžiai? Tai turėjusi išsiaiškinti komisija – rajono meras Pranas Petrošius, vicemeras Silverijus Statkus, Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas ir Maisto ir veterinarijos tarnybos l.e.p. viršininko pavaduotojo pareigas valstybinė veterinarijos inspektorė Lina Mėlinienė – lankėsi rajono mokymo įstaigose. Jų išvada: viskas, kas galėjo būti padaryta, jau padaryta.  

Ko gero, brangiausiai pasirengimas naujiesiems mokslo metams atsiėjo „Aušros“ pagrindinei mokyklai – atliktas kapitalinis stogo remontas, įrengta apsaugos signalizacija ir lauko kameros, kosmetiškai suremontuota valgykla, perdažyti kai kurie kabinetai ir koridoriai. Vidaus remontui skirta 34 000 Lt, stogo remontui – 500 000 Lt, signalizacijai – 34 100 Lt.

„Šaltinio“ progimnazijoje išleidus 124 662 Lt rekonstruotas mokyklos antrasis aukštas, trys pirmojo aukšto kabinetai, mokyklos fojė, visi tualetai, rengiamos dvi poilsio erdvės mokiniams. Nupirkti nauji mokykliniai baldai rekonstruotiems kabinetams, reikalingi vadovėliai. Vertinimo agentūrai pristatytas Pažangos projektas.

Nemažai lėšų prireikė ir Jovarų pagrindinei mokyklai – 69 048 Lt. Už juos suremontuotos aktų salės sienos ir lubos, atlikta dažymo, grindų dangos keitimo, santechnikos darbų, sporto aikštyne pakeistos krepšinio lentos.

Muzikos mokyklos remontui prireikė 36 700 Lt, už kuriuos suremontuotos klasės, koridoriai, rūsys, laiptinės, sudėti plastikiniai langai.   

Kitose mokymo įstaigose pasitenkinta kosmetiniu remontu: kai kur pakeistos durys, atnaujinta grindų danga, perdažyti kai kurie kabinetai ir koridoriai, atlikti kiti smulkūs remonto darbai,  nupirkta šiokių tokių baldų. Tam mokyklos išleido nuo 15 iki 3 tūkst. litų.

Atliktų darbų sąraše yra ir tokios eilutės: „Perstatytos dvi krosnys, suremontuotos krosnių pakuros“...Kalbant apie  XXI amžiaus Lietuvos mokyklas tai skamba mažų mažiausiai keistai.   

Paklaustas, ar mokyklos jau visiškai pasiruošusios naujiesiems mokslo metams, Švietimo skyriaus vedėjas E.Šteimantas sakė, kad didžioji dauguma darbų jau atlikta, komisija buvo patikinta, kad ir likusieji iki Rugsėjo 1-osios bus baigti.   

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras