Ministerija neįgaliųjų siūlymams liko kurčia(3)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2014-08-13 14:57

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis. Renaldo Malycho nuotrauka

Tauragėje įsiplieskęs konfliktas tarp neįgaliųjų ir valdininkų įsiliepsnojo tiek, kad klausimas dėl Neįgaliųjų reabilitacijos centro prijungimo prie Adakavo socialinės globos namų šiandien aptartas rajono savivaldybės taryboje, negana to, popiet susitikti su visais, kam šis klausimas rūpi, buvo atvažiavęs socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis ir ministerijos Socialinės aprėpties departamento direktoriaus pavaduotoja Violeta Murauskaitė.

Į Neįgaliųjų reabilitacijos centro salę susirinko visi, kam šis klausimas svarbus – abiejų sujungiamų įstaigų vadovės, savivaldybės tarybos nariai ir, žinoma, patys neįgalieji.

Irena Bagdonaitė, kurios iniciatyva ir pastangomis Neįgaliųjų reabilitacijos centras prieš 21-erius metus buvo įkurtas, ministerijos atstovų klausė, kuo paremta ši reorganizacija ir ką ji duos. To klausė ir kiti kalbėjusieji, tačiau tiesaus ir konkretaus atsakymo jie taip ir neišgirdo.

Tačiau pažadėta, kad visos neįgaliesiems teikiamos paslaugos kaip buvo, taip ir išliks, esą jie nepajus jokių nepatogumų, kaip ir iki šiol veiks ir visos nevyriausybinės organizacijos. Nelieka tik profesinio neįgaliųjų rengimo, vietoj kurio bus teikiama ilgalaikės globos paslauga – bus atkelta 20 neįgaliųjų iš Adakavo globos namų.

Paprieštaravus, kad Adakavo globos namų nuostatai tokių paslaugų, kaip čia, teikti neleidžia, ministerijos atstovai ramino, kad nuostatai – ne šventa karvė, juos galima keisti. Taip pat atsakyta ir į klausimą dėl įstaigos pavadinimo – esą dėl jo dar bus galima tartis. Išsaugoti įstaigos pavadinimą svarbu ir dėl šiuo metu įgyvendinamų, ir dėl būsimų projektų.

Vis dėlto pats sprendimas reorganizuoti įstaigas jas sujungiant, pasak viceministro, – nekvestionuotinas – dėl to jau priimtas Vyriausybės nutarimas ir jo niekas nekeis.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras