Iš automobilio bagažinės – ant prekystalio(1)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-07-19 16:16
Renaldo Malycho nuotrauka

Kartais mėsa ant prekystalio atkeliauja iš automobilio bagažinės. Asociatyvi redakcijos archyvo nuotrauka

Kartais šeimininkės nustemba, kada maistas spėjo sugesti, jeigu buvo pirktas šviežias, laikytas šaldytuve. Tikriausiai retas pirkėjas susimąsto apie produkcijos kelią iki prekystalio – kad, pavyzdžiui, šviežia mėsa į Tauragės turgų gali atkeliauti tiesiog automobilio bagažinėje, celofano maiše...

Apie faktą, kaip šeštadieniais mėsa atkeliauja į Tauragės turgavietę, redakcijai papasakojo skaitytojas. Tai, pasirodo, buvo žinoma ir Tauragės apskrities Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) viršininkui Kęstučiui Patašiui.

– Kodėl nesidomite Tauragės didžiuoju turgumi? Jei pamatytumėte, kaip atvežama mėsa, plaukai pasišiauštų: bagažinėje, ant celofaninio maišo sudėta. Kiek žinau, mėsa turėtų būti gabenama atšaldyta, temperatūra turi būti pastovi, vadinasi, ji turi būti vežama specialiu automobiliu, – dėstė pastabas tauragiškis.

–Taip, žinome apie tai ir tokį faktą jau užfiksavome, – nukirto Tauragės VMVT viršininkas.

Prekiautojas šviežia mėsa, kurio veikla šiuo metu sustabdyta, tokiai  prekybai neturėjo Tauragės VMVT išduoto leidimo. Patikrinimo dieną tauragiškis savo automobilio bagažinėje vežėsi apie 100 kilogramų šviežios mėsos. Produkcija paimta sunaikinti.

Tauragės VMVT inspektoriai, atlikę patikrinimą turgavietėje, akcentuoja, kad tokie pažeidimai vasaros metu itin pavojingi. Todėl šiuo metu veterinarijos viršininkas kreipia dėmesį būtent į maisto produkcijos gabenimo sąlygas. Pasak jo, kai vasarą oras įkaista iki 30 laipsnių pagal Celsijų, darbo sąlygos maisto produktus tvarkančioms įmonėms pateikia nemažai iššūkių. Vienas svarbiausių – užtikrinti šalčio „grandinę“ – visą kelią nuo pagaminimo iki vartotojo stalo maisto produkto temperatūra saugant ir transportuojant privalo būti tinkama. 

– Kadangi šalčio „grandinės“ pažeidimams jautriausi gyvūninės kilmės maisto produktai, šiltuoju metų laiku mūsų tarnybos inspektoriai daug dėmesio skiria šių produktų laikymo ir transportavimo sąlygų užtikrinimo kontrolei, – sakė K.Patašius.

Viršininkas sako, kad dėmesys kreipiamas ne tik į pavienius prekiautojus, bet ir prekyvietes. Pastarosioms jau nurodyta sugriežtinti maisto produktų transportavimo kontrolę ir pateikti patikslintus darbo grafikus, kad veterinarijos inspektoriai kitų patikrinimų metu galėtų dar kartą įvertinti produkcijos transportavimo sąlygas.

K.Patašius primena, kad reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į mėsos ar žuvies produkciją, bet ir kitus maisto produktus, kuriems svarbu tinkamos laikymo sąlygos, jei jie transportuojami ar parduodami ne iš šaldymo įrenginių.

– Būtina atkreipti dėmesį į tai, kaip maisto produktai laikomi prekybos vietoje. Jei greitai gendantys maisto produktai, tokie kaip mėsos gaminiai, šviežia mėsa, žuvininkystės produktai, laikomi tiesiog ant šaldytuvo vitrinos arba netgi sukrauti vieni ant kitų, reikėtų žinoti, kad tai – pažeidimai, kurie tiesiogiai daro įtaką maisto produktų saugai ir kokybei, – perspėjo Tauragės VMVT vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Lina Mėlinienė, laikinai einanti viršininko pavaduotojo pareigas.

Veterinarijos tarnybos vadovai įspėjo, kad netinkamos produkcijos gali nusipirkti ir saldumynų mėgėjai. Daugumai produktų, pagamintų iš kakavos, yra nurodytos laikymo sąlygos. Renkantis saldumynus reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, ar produktas yra būdingos jam išvaizdos ir konsistencijos.

– Atidžiau reikėtų rinktis ir fasuotus vaisius bei daržoves. Neseniai sulaukėme skundo dėl prekybos nekokybiškais bananais. Nuvykę į nurodytą prekybos subjektą inspektoriai nustatė, kad vartotojo pranešimas pagrįstas. Bananai, kuriais prekiauta, buvo sugedę, minkšti, pažeisti puvinio ir suprastėjusios kokybės. Toliau prekiauti šiais vaisiais nebeleidome, – priminė K.Patašius.

Veterinarijos gydytojai primena, kad esant šiltam orui būtina griežtai laikytis geros higienos reikalavimų ir namuose.

Pastebėję galimus pažeidimus tauragiškiai turėtų pasidalinti informacija su Tauragės VMVT specialistais telefonu (faksu) (8 446) 61 264 arba el.paštu tauragesa@vet.lt

 

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras