Urėdija kalėdinių eglaičių pardavinėti neskuba(4)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2014-11-27 13:34
Renaldo Malycho nuotrauka

Miškų urėdijos jau ruošiasi kalėdiniam eglučių pirkimo bumui. Kai kurios jų, ypač didžiųjų miestų, eglaites sodina į vazonus ir tikisi neblogo uždarbio. Tauragės miškininkai neskuba ir eglaičių be gruodžio vidurio nepardavinės. 

Pasak Tauragės miškų urėdijos miško apsaugos inžinieriaus Sauliaus Austrevičiaus, kalėdines eglutes, kaip ir kasmet, urėdija tauragiškiams pradės pardavinėti iki Kalėdų likus dešimčiai dienų. Kūčių dieną planuojama nemokamai dalyti eglių šakas.

Tauragės medelyno viršininkas Julijonas Bandzinas sako, kad pernai prieš didžiąsias metų šventes tauragiškiai labai pirko vadinamąsias sidabrines eglaites. Jos kiek brangesnės nei paprastosios – kainavo apie 25 Lt.

– Tačiau šiemet tokių eglaičių turėsime mažai, pernai labai daug išpirko. O eglaitei užaugti reikia mažiausiai penkerių ar šešerių metų, – sako J.Bandzinas.

Medelyno viršininkas skeptiškos nuomonės apie į vazonus persodinamas eglaites.

– Net taip sakyti – „sodina“ negalima. Eglutės taip persodintos kenčia. Galima, žinoma, jas iš karto sėti į vazonus ir taip užauginus parduoti. Bet jau ir kaina bus didelė. Tokia eglaitė kainuotų apie 100 litų. Kiek tokių Tauragėje parduosi? – kalbėjo medelyno viršininkas.

Šeštadienį tauragiškiai kviečiami pradėti švenčių maratoną. Pilies aikštėje 20 val. bus įžiebta pagrindinė miesto eglė (šventės pradžia 18 val.). Nuo 14 val. laukia mugė, vakare – skambios linksmybės ir fejerverkai. 

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras