Padėtis pasienyje su Rusija nesikeičia ketvirta para(0)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2014-11-25 15:12

Sugriežtinta Lietuvos vežėjų patikra pasienyje su Rusija gali skaudžiai atsiliepti mūsų šalies ekonomikai. Redakcijos archyvo nuotrauka

Valstybės sienos apsaugos tarnyba informuoja, kad padėtis pasienyje su Rusijos Kaliningrado sritimi nesikeičia jau ketvirtą parą – šios šalies pareigūnai taiko apribojimus automobilių su lietuviškais numeriais vairuotojams, todėl smarkiai krito keliaujančiųjų srautai. Problemų nepatiria tik keliaujantieji pėsčiomis.

Nuo pirmadienio 8 val. ryto iki antradienio 8 val. ryto iš Lietuvos į Rusiją per keturis kontrolės punktus (Kybartų, Ramoniškių, Panemunės ir Nidos) išvyko 111 lengvųjų automobilių su lietuviškais numeriais. Iš šio skaičiaus dar reikėtų atimti keliolika mašinų. Jų vairuotojai, privažiavę patikrinimo vietas Rusijos pusėje ir ten sužinoję apie maždaug parą užtruksiančias kontrolės procedūras, apsisuko ir grįžo į Lietuvą.

Kai Rusija dar netaikė sugriežtinto įvažiavimo, vidutiniškai per parą į Kaliningrado sritį per minėtus punktus išvykdavo daugiau kaip 700 automobilių su lietuviškais numeriais.

Per parą nuo pirmadienio 8 val. iki antradienio 8 val. į Lietuvą iš Kaliningrado srities grįžo 62 automobiliai su lietuviškais numeriais. Anksčiau šis skaičius siekė maždaug 650 mašinų.

Pirmadienį kai kurie iš Kaliningrado srities važiuojantys lietuviai teigė leidimo išvažiuoti į Lietuvą laukę po 20 valandų. Ne ką geresnė situacija ir išvykstant iš Lietuvos.

Vilkikų su lietuviškais numeriais per pastarąją parą į Kaliningrado sritį išvyko 13, atvyko 10. Krovininių transporto priemonių su rusiškais numeriais per tą patį laiką iš Lietuvos išvyko 228, atvyko 268.

Dėl tokio Rusijos pareigūnų elgesio kilo problemų ir tiems asmenims, kurie dirba Kaliningrado srityje. Pastebima, kad atvykę į pasienį jie Lietuvos pusėje palieka savo automobilius su lietuviškais numeriais, pėsčiomis kerta sieną, o vėliau tokiu pat būdu grįžta atgal. Beje, pėstiesiems Kaliningrado pareigūnai netaiko apribojimų ir jie eidami per sieną neužtrunka.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba yra kreipusis į Kaliningrado pasieniečius oficialaus paaiškinimo dėl situacijos kontrolės punktuose, tačiau tokio atsakymo dar nėra gavusi.

Krovinių pervežimu besiverčiantys verslininkai skambina pavojaus varpais. Rusijos muitininkai stabdo ne tik vilkikus lietuviškais numeriais, bet visus automobilius, kurie susiję su Lietuva. Oficialių paaiškinimų nėra, tačiau iš Maskvos sklinda žinia, kad tai susiję su prezidentės Dalios Grybauskaitės pasisakymu apie Rusiją kaip teroristinę valstybę. Šalies vadovė pareiškė, kad tai ne tik Lietuvos, bet visos Europos Sąjungos problema, o verslininkai turėtų rinktis – prisiimti visą riziką ar ieškoti naujų rinkų.

Ekonomistai ir vežėjai teigia, kad užsitęsusi griežta lietuviško transporto patikra Rusijos pasienyje didelių nuostolių atneš transporto sektoriui, o tai gali gana smarkiai paveikti ir visą Lietuvos ekonomiką.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras