Nusipelniusiems bus teikiami garbės ženklai(2)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2014-11-28 10:54

Garbės ženklą dar turi aprobuoti Heraldikos komisija

Trečiadienį rajono savivaldybės taryba patvirtino Tauragės rajono savivaldybės garbės ženklo „Už nuopelnus Tauragės rajonui“ teikimo tvarką. Pasak savivaldybės mero patarėjo Mindaugo Giačo, tokiu ženklu kasmet galės būti pagerbiami ne daugiau nei penki nusipelniusieji.

Kam reikia tokio apdovanojimo – juk turime Garbės piliečio vardą?

– Norime, kad Garbės piliečio vardas būtų suteikiamas už išskirtinius nuopelnus ir tik vienam žmogui per metus, o Garbės ženklas galės būti skiriamas ir už šiek tiek menkesnius nuopelnus, – sakė M.Giačas.

Garbės ženklas bus skiriamas Lietuvos Respublikos ir bet kurios užsienio valstybės asmeniui arba institucijai.Siūlymus apdovanoti Garbės ženklu gali teikti savivaldybės meras, tarybos nariai, savivaldybės administracija, viešųjų ir biudžetinių įstaigų, akcinių bendrovių, asociacijų, bendruomenių ir kitų įstaigų vadovai.

Nustatyti bendrieji reikalavimai asmenims, teikiamiems apdovanoti Garbės ženklu už labai reikšmingus nuopelnus profesinėje ir visuomeninėje veikloje, pilietiškus poelgius, tarptautinius ar respublikinius pasiekimus darbo, mokslo, kultūros, sporto, žemės ūkio ir kitose srityse, Tauragės rajono garsinimą Lietuvoje ir užsienyje.

Garbės ženklas gali būti skiriamas ir po mirties. Tuo atveju jis būtų įteikiamas mirusiojo artimiesiems.

Garbės ženklą asmeniui ar institucijai įteiks savivaldybės meras arba jo įgaliotas asmuo savivaldybės tarybos šventinio posėdžio, valstybinių švenčių arba kitų iškilmingų renginių metu.

Kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė M.Giačas, Garbės ženklą sukūrė Vilniaus firma „Alitera“, dailininkas – Nerijus Treinys. Iš sidabro pagamintame Garbės ženkle pavaizduota Tauragės simbolika. Garbės ženklą dar turi aprobuoti Heraldikos komisija.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras