Kodėl savivaldybei prireikė būtent mėlynų automobilių?(8)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2014-11-19 06:05

Vicemeras Silverijus Statkus sako, kad nauji mėlyni automobiliai primins visuomenei jo partijos spalvas. Renaldo Malycho nuotraka

Socialinių pašalpų kontroliavimas praturtins savivaldybės automobilių parką. Iš sutaupytų lėšų valdininkai perka aštuonis naujus lengvuosius automobilius. Viešai teigiama, kad jais bus vežiojami viešųjų darbų darbininkai.

Dar šį mėnesį Tauragės rajono savivaldybės administracija planuoja įsigyti aštuonis naujus keleiviams vežti skirtus penkiaviečius automobilius. Tarp kitų techninių reikalavimų pirkimo dokumentuose nurodoma, kad automobiliuose privalo būti kondicionieriai, stogo sijos kroviniams vežti, o kėbulo spalva – būtinai mėlyna.

Pasak Tauragės savivaldybės mero pavaduotojo Silverijaus Statkaus, automobiliai bus skirti seniūnijoms. Įsigyti juos planuojama iš vadinamųjų socialinių pinigų.

– Mašinų reikia viešiesiems darbininkams vežioti, seniūnijos tokių neturėjo, – „Tauragės kurjeriui“ sakė S.Statkus.

Paklaustas, kodėl siekiama įsigyti būtent mėlynus automobilius, vicemeras atsakyti negalėjo. Pajuokavo, esą tokia esanti jo partijos spalva. Skaičiuojama, kad vieno automobilio kaina gali siekti 50 tūkstančių litų.

Kad vienas naujutėlaičių automobilių atiteks jo vadovaujamai seniūnijai, Žygaičių seniūnas Vytautas Juška teigė dar nieko nežinantis. Tai būtų ketvirtas šios seniūnijos automobilis.

– Labai reikia mašinos. Turime seną „Audi“, „Suzuki“ ir „Peugeot“, – vardijo seniūnas.

Paklaustas, kas iš darbuotojų važinės naująja mašina, V.Juška patikino, kad seniūnijos automobiliais važinėja visi – tie, kam tuo metu prireikia. Garažų valdiškoms mašinoms laikyti seniūnija neturi. Darbuotojai, įskaitant ir seniūną, mašinas laiko namų kiemuose. Paklaustas, kaip seniūnijos vadovas sukontroliuoja, ar pavaldiniai nesinaudoja seniūnijos turtu asmeniniais reikalais, V.Juška pasvarstė:

– Automobiliai žymėti, kur jau čia jais nuvažiuosi.

2014-ieji – pirmieji metai, kai Tauragės rajono savivaldybei suteikta teisė pačiai apsispręsti, kam mokėti socialines pašalpas. Prognozuojama, kad ši sistema rajono biudžetui šiemet atneš apie 4 mln. Lt naudos.  

O štai Šilalės rajono savivaldybė, viena pirmųjų savivaldybių, kuriai patikėta teisė pačiai spręsti pašalpų mokėjimo klausimą, prognozuoja, kad šiemet rajono biudžete papildomai liks apie 5 mln. Lt neišmokėtų pašalpų. Pasak šios savivaldybės Finansų skyriaus vyr. specialistės Danguolės Vėlavičiūtės, sutaupytos lėšos panaudojamos mokyklų kompiuterių bazei atnaujinti, senelių globos namams išlaikyti ir, kaip ir Tauragėje, valdiškiems automobiliams pirkti.

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras