Informacinį karą užvirė Georgijaus juostelė(10)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2014-11-27 08:32

Georgijaus juostelė

Rusijos ir likusio pasaulio informacinis karas neaplenkė ir Tauragės. Respublikinės televizijos redakcijas bene prieš savaitę iš Tauragės pasiekė filmukas, kuriame matyti, kad Tauragės rajono savivaldybės meras socialdemokratas Pranas Petrošius atlape segi Georgijaus juostelę, kurią pastaraisiais mėnesiais įprastai segi Ukrainos ir Rusijos konflikte palaikantieji Rusijos pusę ir šios šalies prezidento Vladimiro Putino politiką. Negi į panašią palaikymo akciją įsijungė ir Tauragės valdantieji?

Žurnalistus pasiekė senas įrašas?

Tauragės rajono meras Pranas Petrošius portalui kurjeris.lt patvirtino, kad toks įrašas iš tiesų egzistuoja.

– Taip, yra toks įrašas. Bet geriau papasakosiu viską nuo pradžių. Einu gatve gal prieš kokią savaitę, skambina man iš vienos televizijos ir klausia, ką aš veikiau gegužės 9 dieną. Sakau – labai sudėtinga man taip staiga prisiminti. Tačiau supratau, kad žurnalistai turi omenyje pergalės antrajame pasauliniame kare dieną. Manęs paklausė, ar tą dieną aš ir segėjau Georgijaus juostelę. Aš atsakiau – jūs klystat, nesegėjau, aš ne tos orientacijos, – kalbėjo P.Petrošius.

Politikas teigia, kad informacijai patvirtinti Vilniaus žurnalistai jam persiuntė iš Tauragės gautą įrašą. Tačiau paaiškėjo, kad įrašas – 2011 metų, kai Ukrainos ir Rusijos konflikto dar nebuvo kilę. P.Petrošius teigia, kad žurnalistai jam pasakę, jog filmuotą medžiagą televizijoms išplatino Liberalų sąjūdis.

Paklaustas, ar šiemet jis taip pat dalyvavo pergalės dienos minėjime Tauragės karių kapinėse, P.Petrošius tai patvirtino, tačiau patikino Georgijaus juostelę prisisegti šįkart atsisakęs.

– Prie manęs priėjo keletas veteranų, siūlė ją įsegti, tačiau aš atsisakiau, – tvirtino meras.

Jis teigia, kad išplatinta vaizdo medžiaga susidomėjo visos šalies televizijos.

Vyko į Rusiją

Prieš keletą dienų Tauragės meras drauge su savivaldybės administracijos vadovu Algirdu Mosėjumi viešėjo Rusijoje, Sankt Peterburge. Oficialiai Tauragės rajono vadovai dalyvavo bendrame su šia šalimi vykdomame projekte, į kurį, kaip teigiama, įsijungė ne tik Tauragė, bet ir kitos šalies savivaldybės. Ar tikslinga šiuo metu, kai visoje Europoje vyksta atviras ir aršus informacinis karas su Rusija, kai ši šalis riboja lietuviškų krovinių įvežimą į savo teritoriją, dalyvauti tokiuose projektuose?

P.Petrošius sako, kad projektas, kurio metu vykta į Rusijos Fedaraciją, su Ukrainos įvykiais visiškai nesusijęs.

– Į šią kelionę vyko ir keleto ministerijų atstovai. Už ją ir nakvynę ten mokėjome patys, tai yra Tauragės savivaldybė. Kainavo 4200 rublių. Ši kelionė buvo sudėtinė projekto dalis, vykome gal jau dešimtą kartą, – sakė politikas.

Nesegėjo meras, segėjo vicemeras?

Liberalų sąjūdžio Tauragės skyriaus pirmininkė Iveta Skurvydienė neigia, kad vaizdo įrašą, kuriame įsisegęs Georgijaus juostelę užfiksuotas P.Petrošius išplatino jos vadovaujamas partijos skyrius.

– Nežinau, iš kur jie tą įrašą gavo, mes tikrai nesiuntėme, – tikino I.Skurvydienė. 

Tačiau politikė patikino, kad šiemet pergalės dienos minėjimo metu Georgijaus juostelę į atlapą buvo įsisegęs mero pavaduotojas Silverijus Statkus. Tokį vaizdą ji teigia mačiusi Tauragės kabelinės televizijos užfiksuotoje nuotraukoje.

Su S.Statkumi susisiekti nepavyko.

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras