Dujininkų vizitas Tauragėje užminė mįslę apie paslaptingą investuotoją(7)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2014-11-17 09:16
Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

„Lietuvos dujų“ atstovai atvažiavo paklausti, ar Tauragės miestui reikėtų dujų. Autorės nuotrauka

Lapkričio 11-ąją į oficialias žvalgytuves Tauragėje atvyko bendrovės „Lietuvos dujos“ atstovai. Pagal preliminarią sutartį, „Lietuvos dujų“ pasirašytą su didžiausia Tauragės apskrities pieno produktų gamintoja „Vilkyškių pienine“, į Tauragės miestą ketinama vesti dujotiekio Jurbarkas–Klaipėda atšaką. Vien „Vilkyškių pieninei“ atšakos įrengimo kaštai būtų per sunki našta, todėl dujotiekininkai Tauragėje dairosi kitų galimų dujų naudotojų. Susitikimo metu rajono meras užminė mįslę – kitąmet į Tauragę ateina galingas investuotojas. Tačiau kas jis, neatskleidžia.

Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai „Lietuvos dujos“ iki gruodžio pradžios įsipareigojo pateikti apklausos, kiek gamtinių dujų preliminariai reikėtų Tauragės miestui, rezultatus. „Vilkyškių pieninei“, artimiausiu metu planuojančiai gamybos Tauragėje plėtrą, vienai tai būtų per didelė našta. Todėl paramos tikimasi iš savivaldybės biudžeto.

Į susitikimą pakviestas savivaldybės kontroliuojamos bendrovės Tauragės šilumos tinklai vadovas Vaclovas Karbauskis į kalbas su dujininkais nesileido. Jo teigimu, pertvarkyti šildymo sistemą iš biokuro į dujų Tauragės mieste bent artimiausiais metais būtų neįmanoma. Kaštai siektų apie 20 mln. litų. 

Kozirį metė meras Pranas Petrošius. Jo žiniomis, į Tauragę kitąmet koją kelti planuoja stambus investuotojas. Investicijos esą siektų 20 mln. litų.

– Jiems reikėtų dujų, tai būtų didelė gamyba, būtų sukurta apie 100 darbo vietų. Galėsiu dar šį mėnesį jus su jais suvesti, – „Lietuvos dujų“ atstovams – Naujų vartotojų skyriaus vadovui Gytautui Tėveliui, Klaipėdos filialo direktoriui Regimantui Nausėdai ir Klaipėdos filialo Naujų vartotojų skyriaus viršininkui Mariui Rindokui žadėjo meras.

Tačiau kas tas paslaptingas investuotojas, P.Petrošius nei dujininkams, nei žiniasklaidai neatskleidžia. Jo teigimu, tai tik pirmieji galimo investuotojo žingsniai į Tauragės miestą, informacija esanti konfidenciali.

– Galiu pasakyti tik tiek, kad tai labai rimta kompanija, dirbanti maisto gamybos srityje, Lietuvoje turi ne vieną gamyklą, – „Tauragės kurjeriui“ sakė P.Petrošius.

Pasak „Lietuvos dujų“ atstovo G.Tėvelio, iki Tauragėje veikiančios „Vilkyškių pieninės“ bendrovės „Modest“ reikėtų atvesti apie 5 km dujotiekio atšaką. Kiek tai kainuotų, neatskleidžiama, preliminariai suma gali viršyti milijoną litų. „Lietuvos dujos“ tikisi ateityje investuoti ir į privačių Tauragės miesto namų valdų šildymą dujomis. Tai esą būtų aktualu naujoms statyboms.

Su „Vilkyškių pieninės“ generaliniu direktoriumi susisiekti nepavyko.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras