Už Savivaldybės klerkų pokalbius telefonu – dešimtys tūkstančių litų(2)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2014-03-26 14:29
Raimondos Alysienės nuotrauka

Savivaldybėje valdiškus išmaniuosius telefonus turi tik trys valdininkai. Raimondos Alysienės nuotrauka

Tuo metu, kai telekomunikacijų bendrovės kyla į žūtbūtinę kovą už klientus, pastarieji tik rankomis trina. Juk tai suteikia galimybę pasirinkti pigesnę, o kartu ir kokybiškesnę paslaugą. Tauragės rajono savivaldybės administracija, perkanti mobiliojo ryšio paslaugas iš UAB „Bitė“, pigiai kalbanti pasigirti negali – per 2013 metus už jį sumokėjo 16 tūkst. Lt. Dar daugiau, net 30 tūkst. Lt, Savivaldybei teko pakloti už pokalbius laidiniais telefonais.

Mobiliojo ryšio paslaugas tiekiančios bendrovės pastaruoju metu viena per kitą šaukia apie vis mažesnius įkainius. Pastaruoju metu, kai ietis surėmė dvi didžiausios mobiliojo ryšio tiekėjos, įkainiai tapo visai juokingi: į visus tinklus jau galima skambinti nemokamai, ir dar gauti galimybę naudotis internetu telefone už kokius 20 Lt per mėnesį.

Kaip „Tauragės kurjeriui“ pasakojo Savivaldybės Bendrojo skyriaus vedėja Rima Marozienė, Savivaldybėje yra 45 tarnybiniai mobilieji telefonai.

– Pagal dabar galiojančią sutartį „Bitei“ mokame 9,99 Lt abonentinį mokestį už kiekvieną mobilųjį, už tą mokestį skambinti galima „Bitės“ tinkle neribotai, į kitus tinklus – už nedidelį mokestį, – sakė R.Marozienė ir pridūrė, kad didžioji dauguma darbuotojų šiose ribose išsitenka.

Ji parodė sąrašus, kur mokėtinos sumos vietoje – nuliai. Didesnės sumos vos prie poros darbuotojai pavardžių – tai tie žmonės, kurie atsakingi už tarptautinius projektus ir jiems darbo reikalais tenka dažnai skambinti į užsienį. Tarifai skambinant į Europos Sąjungos šalis, pasak R.Marozienės, nedideli. Kur kas brangiau skambinti į Rusijos Federaciją, o keleto tarptautinių projektų partneriai yra būtent Karaliaučiaus srities miestai.

Vis dėlto per 2013 metus Savivaldybė už mobiliojo ryšio paslaugas „Bitei“ sumokėjo per 16 tūkst. Lt. Kas „užaugina“ tokią sumą?

– Mokėtinos sumos būna kur kas didesnės, kai darbuotojas būna užsienio komandiruotėje. Tada už pokalbius tenka mokėti visai kitais tarifais. Tokie atvejai ir išaugina sąskaitas, – sakė ji.

Jei darbuotojas gali įrodyti, kad jis didesnę sumą prakalbėjo darbo reikalais, padengti mokėtinos sumos jam nereikia.

Pasak R.Marozienės, pagal prieš penkerius metus Savivaldybės tarybos patvirtintus limitus Savivaldybės specialistai gali prakalbėti iki 60 Lt, skyrių vedėjai – iki 150 Lt, administracijos direktorius ir vicemeras – iki 200 Lt, meras – iki 250 Lt. Bendrojo skyriaus vedėja sakė mananti, kad iš tiesų tokie limitai nereikalingi, nes praktiškai jų niekas nė nepasiekia.

Savivaldybės meras Pranas Petrošius „Tauragės kurjeriui“ sakė praktiškai niekada neprakalbąs jam skirto limito. Paprastai jo telefono sąskaita siekia maždaug 60 Lt. Limitas buvo viršytas, pasak jo, gal tik vieną kartą, kai jis buvo komandiruotėje Kroatijoje.

– Mūsų savivaldybės darbuotojai tikrai stengiasi kalbėti telefonu taupiai, ir aš taip pat, – sakė jis. – Daugelyje savivaldybių merams netaikoma jokių limitų.

Sutartis su UAB „Bitė“ dėl mobiliojo ryšio paslaugų teikimo 2012 m. liepą sudaryta 24-iems mėnesiams su galimybe pratęsti ją 12-ai mėnesių. Taigi jau šią vasarą teks spręsti, ką daryti toliau – pratęsti galiojančią sutartį ar skelbti naują konkursą.

– Paprastai baigiantis sutarties terminui vėl renkami pasiūlymai iš visų tiekėjų ir renkamasi, kurio sąlygos palankiausios, – sakė P.Petrošius. – Taigi jei bus geresnių pasiūlymų, su „Bite“ sutarties galime ir nepratęsti.

Mobiliųjų telefonų aparatus Savivaldybės darbuotojai irgi yra gavę iš „Bitės“, juos, pasak R.Marozienės, iki 2012 m. darbuotojai galėjo pasirinkti pagal pateiktą sąrašą. Dabar telefonai perkami tik tada, jei kuris sugenda nepataisomai.

Išmaniuosius telefonus turi tik meras, vicemeras ir administracijos direktorius, jie iš „Bitės“ gauti nemokamai.

– Mielai sutikčiau turėti paprastą telefoną, ne išmanųjį, nes šiuo naudotis labai nepatogu, – pakalbintas sakė A.Mosėjus. – Tik tiek gerai, kad ir būdamas išvykęs galiu perskaityti elektroninius laiškus ir į juos atsakyti.

O štai laidinių telefonų Savivaldybėje yra 60. Per metus už juos Savivaldybei tenka pakloti net 30 tūkst. Lt. Paklausta, kodėl sąskaita tokia didelė, R.Marozienė palingavo galva: TEO yra monopolininkai, o kai nėra konkurencijos, tai ir tarifai dideli. SU TEO pasirašyta sutartis – neterminuota.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras