Naujasis policijos viršininkas: „Tauragė nebėra nusikaltėlių oazė“(15)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-03-20 05:59

Tauragės apskrities policijos vadovas Marius Draudvila tikina, kad policija su visuomene bendraus glaudžiau.  Autorės nuotrauka

Naujasis Tauragės apskrities policijos vadovas 33-ejų Marius Draudvila įsitikinęs, kad ankstesniais metais mūsų miestui klijuota etiketė „Tauragės – nusikaltėlių miestas“ nebetinka. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininkas žada ir policijos personalo permainas: prastos reputacijos pareigūnams vietos nebeliks

M.Draudvila pakeitė Tauragės apskrities policijai vadovavusį Remigijų Rudminą (jis po rotacijos perkeltas vadovauti Telšių apskrities policijai). Dabartinis vadovas tarnybą vidaus reikalų sistemoje pradėjo 2003 metais Marijampolėje – dirbo kriminalinėje policijoje. Nuo 2005 m. šioje srityje pareigūnas darbavosi ir Šilalėje. Po metų M.Draudvila paaukštintas – paskirtas Šilalės rajono policijos komisariato viršininko pavaduotoju. Tauragėje į tokias pačias pareigas jis paskirtas 2008 m. Tik šįkart pareigūnui teko kuruoti jau viešosios policijos sritį. Vyriausiojo apskrities policijos komisariato viršininko pareigos M.Draudvilai patikėtos po to, kai jis laimėjo Policijos departamente vykusią atranką.

– Kokias permainas kaip naujasis policijos komisariato viršininkas žadate? Į ką labiausiai kreipsite dėmesį?

– Pirmiausia noriu pabrėžti, kad personalui, jo atrankai, drausmei skirsiu ypatingą dėmesį. Ne paslaptis, kad policijoje, kaip ir bet kurioje kitoje srityje, visuomet išlieka žmogiškasis faktorius – žmonės daro klaidų, už kurias privalės atsakyti. Nesitaikstysiu su prasižengusiais pareigūnais. Tuo labiau, kad personalas kasmet atsinaujina, ateina dirbti vis labiau išsilavinę perspektyvūs darbuotojai. Čia mums gelbsti įvadinių kursų metu parengti pareigūnai. Kursuose rengiami tyrėjai tiek viešajai, tiek kriminalinei policijai. Šiuo metu žinias tobulina 5 pareigūnai, dar 8 birželio mėnesį baigs policijos mokyklą. Tad minusinio balanso, koks būdavo keletą pastarųjų metų, Tauragės apskrities VPK neturėtų būti.

Žinoma, kaita visada bus: kažkas išeis į pensiją, kažkas susirgs, o gal prasižengs, paliks tarnybą dėl kitų priežasčių. Bet jau dabar matau, kad personalas auga ir dar augs. Džiugu ne tik dėl to, kad nebelieka „tuščių“ etatų, bet ir todėl, kad ateinantys žmonės yra aukštesnio lygio, geriau parengti. Nenuvertinu nė vieno žmogaus, bet sunku nevertinti žmonių, kurie pradeda tarnybą turėdami tiek gyvenimiškos, tiek darbinės patirties, įgiję magistro išsimokslinimą.

– Policijos asociacijos tinklalapyje skelbiama, esą Tauragės policijos komisariate vyrauja prastas mikroklimatas...

– Visų pirma, tai visiškai skirtingos organizacijos (policija ir policijos asociacija – aut.past.), jos neturi nieko bendro. Antra, mikroklimato tyrimas atliekamas tik kas keleri metai. Nežinia, kas ką turėjo galvoje sakydamas, jog Tauragės policijoje žmonės jaučiasi prastai. Iš kitos pusės, kiek žmonių, tiek nuomonių. Niekada nebus kolektyvo, kuriame visi 100 procentų dirbančiųjų jaustųsi puikiai. Kad ir kaip viskas būtų gerai, vis tiek atsiras sakančių, kad galėtų būti geriau. Ir jie bus teisūs. Yra sričių, apie kurias galime pasakyti: galėtų būti geriau.

– Kokių nusikaltimų Tauragėje fiksuojama daugiausia?

– Situacija nusikalstamumo srityje nuolat kinta. Pavyzdžiui, 2012 metais didžiausią nusikaltimų dalį sudarė plėšimai. Po metų situacija pasikeitė – plėšimų buvo nedaug, o šiemet užfiksuoti tik 2  atvejai, kurių aplinkybės aiškios. Dabar didžiausias policijos galvos skausmas – smurtas artimoje aplinkoje. Tačiau ir šių nusikaltimų pastebimai mažėja. Iš pradžių, matyt, apie smurtautojus pranešinėjo visi ir visais atvejais. Vėliau, įsitikinę įstatymo griežtumu, susidūrę su taikomomis sankcijomis, žmonės liovėsi taip dažnai pranešinėti. Tačiau susiduriame su kita problema – tylima dažniausiai būtent tada, kai privalu pranešti. Manau, kad tvarką šioje srityje įvesti padės laikas: pati visuomenė turi suprasti, kada grėsmė reali. Svarbu, kad nebūtų per vėlu. Kita dažniausiai pasitaikančių nusikaltimų Tauragėje sritis – automobilių dalių, kuro vagystės.

 – O kaip su grupuotėmis? Anksčiau Tauragėje jų būdavo ne viena, vienos su kitomis jungdavosi, „kariaudavo“. Tauragiškiai dar prisimena „švininių“, „lombardinių“, „gurklinių“ grupuotes.

– Grupuotės? Ką galime vadinti grupuote? Jeigu tai jaunimo sambūris, tai tokių yra ir visada bus. Žinoma, linkusieji nusikalsti lengviau nusikaltimą padaro veikdami grupėje, o ne pavieniui. Manau, kad tokių, apie kurias kalbate, Tauragėje nebėra. Žinoma, negalima teigti, kad tikrai niekas nieko nekuria. Bet šiandien Tauragė tikrai nebėra nusikaltėlių oazė, kituose miestuose (netgi kalbant apskrities komisariato prižiūrimos teritorijos mastu) nusikaltėliai kur kas įžūlesni.

– Ne taip seniai buvo kalbama apie itin prastą ekonominę padėtį: neužteko kuro vykti į iškvietimus, nebekalbant apie pastatų remontą ar net naujo komisariato statybas. O gal naujasis policijos komisariato pastatas Bernotiškės gatvėje vis tik iškils?

 – Šiuo metu policijoje ekonominė padėtis gera. Apie kuro trūkumą jau seniai pamiršome. Dabar tokios problemos tikrai nėra. Tiesa, naujo pastato policija Tauragėje nestatys: remontuojame turimas patalpas. Ko gero, didžiausias komisariato skaudulys – areštinė. Remontuojame jos patalpas kiekvienais metais, bet rezultato nesimato. Faktiškai vos ne po kiekvieno apsilankymo galėtume daryti remontą: dažnai sugadinamos, krauju aptaškomos sienos ir t.t. Suremontuoti areštinę yra vienas tų siekių, apie kuriuos jau kalbėjau: norėtume, kad būtų geriau, bet... Tikiuosi, kad ateityje turėsime lėšų ne tik kosmetiniam, bet ir kapitaliniam areštinės remontui.

M.Draudvila gimė 1980 m. liepos 2 d. Kauno rajone. Aukštąjį universitetinį išsilavinimą komisariato viršininkas įgijo 2003 m. baigęs Lietuvos teisės universiteto Policijos fakulteto pagrindinių studijų teisės ir policijos veiklos programą.

Skaityti komentarus (15) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras