Ligoninės personalo skundą narplios auditas(2)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-12-05 12:27

Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Kol kas neįvardyti asmenys kreipėsi į aukštus postus užimančius valdininkus ir prašo atkreipti dėmesį į nederamą tvarką Tauragės ligoninėje. Skundžiamasi galimai neteisėtu įdarbinimu, neteisingu atlyginimų skaičiavimu, kitais nusižengimais. Vietos valdžia išnagrinėjo skundą ir nieko blogo neaptiko. Tol, kol gavo raginimą „iš aukščiau“. Šįkart apsispręsta rimčiau – ligoninėje reikia atlikti auditą.

Anoniminis skundas parašytas gydytojų anesteziologų vardu. Tauragės rajono meras Pranas Petrošius sako, kad skundas jau senokai buvo ištirtas. Tąsyk manyta, kad skųstasi be pagrindo.

– Skundas siųstas ne tik man, kaip rajono merui, bet ir šalies prezidentei, sveikatos apsaugos ministrui ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai (FNTT). Vykau į ligoninę aiškintis, kas ten nutiko. Buvo sukviestas Anesteziologijos-reanimacijos skyriaus personalas, kalbėjomės, aiškinomės. Tąkart niekas jokių pretenzijų neišsakė. Tačiau prieš dvi savaites mane pasiekė Sveikatos apsaugos ministerijos ir FNTT raštai su prašymais atsiųsti tyrimo išvadas. Tad nuspręsta ligoninėje atlikti auditą, – aiškino rajono vadovas.

Pasak P.Petrošiaus, anonimo skunde rašoma, kad ligoninėje darbuotojai į darbą priimami nesąžiningai, kad už vienodą darbą mokami nevienodi atlyginimai, kad nusižengimų gali būti ir vykdant viešuosius pirkimus.

Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Danas Masiulionis žiniasklaidai situacijos nekomentuoja: „Anoniminių skundų ir šmeižto nekomentuoju“, – raštu į žurnalistės klausimą atsakė D.Masiulionis. Mediko teigimu, auditas, kuris bus atliekamas ligoninėje, – planinis.

Lapkričio 26 d.vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje tarybos narė ir ligoninės gydytoja Iveta Skurvydienė aiškino, kad jos kolegos gydytojai anesteziologai, kurių vardu buvo parašytas anoniminis skundas, dar rugsėjį kreipėsi į policiją ir paprašė ištirti, kas šio skundo autorius. Medikai tokį anonimo žingsnį įvertinę kaip šmeižtą.

Neoficialiais duomenimis, ligoninės personalas žino, kas gali būti šio skundo autorius. Spėliojama, kad tokį žingsnį žmogus galėjo žengti, siekdamas suvesti asmenines sąskaitas.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras