Susitikime su tėvais meras slėpėsi už kėdės(43)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2014-06-03 18:50

Susitikimo metu emocijų netrūko: direktorė gestikuliavo segtuvu, meras rankose maigė kėdės atlošą. Redakcijos nuotrauka

Antradienio pavakary „Šaltinio“ progimnazijoje kunkuliavo emocijos. Kol aktų salėje vyko būsimų pirmokų šventė, į progimnaziją nepatekusių dalies būsimųjų pirmokų tėveliai susitiko su rajono meru Pranu Petrošiumi. Tikslas buvo vienas – įtikinti merą leisti jų vaikams lankyti šią mokyklą.

Nuo rugsėjo pirmosios „Šaltinio“ progimnazijoje į pirmų klasių suolus sės per šimtą vaikų. Penkios pirmokų klasės. Tačiau prašymus, kad jų vaikai lankytų šią mokyklą pateikė dar aštuoniolika tėvų. Jūratė Lazdauskienė, progimnazijos direktorė, kreipėsi į rajono savivaldybės administraciją leisti formuoti šeštąją pirmokų klasę. Tik bėda – rajono taryba niekaip neapsisprendžia, leisti ar ne. Kaip antradienį vykusio susirinkimo su tėvais metu sakė meras, dešimt tarybos narių sutiko, o devyni buvo prieš tai, kad „Šaltinyje“ būtų formuojamas dar vienas klasės komplektas. Klausimas atidėtas kitam, birželio 16-ąją dieną įvyksiančiam rajono tarybos posėdžiui.

– Keletas rajono tarybos narių pareiškė žinantys, jog į „Šaltinį“ užregistruoti vaikai tuo pat metu yra ir kitų mokyklų sąrašuose, – į tėvų klausimą, kodėl taryba taip priešinasi šeštos pirmokų klasės formavimui atsakė P.Petrošius.

Pasak jo, baiminamasi, kad tėvai gali pakeisti nuomonę ir leisti vaikus į kitą mokyklą. Suformuoti nepilną dar vieną pirmokų klasę būtų nuostolinga.

Tėvai širdo ir kaltino merą pažeidžiant jų teises: jei vaikas pagal šiuo metu galiojančią tvarką priklauso „Šaltinio“ progimnazijos aptarnaujamai teritorijai, vadinasi, ją ir turi lankyti. Nuo įsiaudrinusių tėvų kėde atsiribojęs meras gynėsi, jog sprendimą priims ne jis, o rajono taryba. Sakė, jog net norėdamas negalėtų niekuo padėti.  Jo anūkė lanko „Šaltinio“ progimnaziją, tad nuo balsavimo kitame rajono tarybos posėdyje jis nusišalins, kaip ir praeitą kartą.

Iš susirinkimo tėvai skirstėsi niūrios nuotaikos: nežinia, ar vaikams jau pirkti uniformas, kas bus jų pirmoji mokytoja... Buvo ir aršesnių, kurie tvirtino ateisiantys nuomonę pareikšti į birželio 16-ąją įvyksiantį rajono tarybos posėdį. Vilties suteikė rajono mero užuomina, jog, net tarybai birželį neleidus „Šaltinyje“ formuoti šeštos pirmokų klasės, ji vis dėlto galėtų būti suformuota rudenį. Reikia vieno, – kad rugsėjį norą mokytis minėtoje mokykloje pareikštų tas pats pageidaujančiųjų skaičius.

Skaityti komentarus (43) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras