Per dvejus metus pirmąjį darbą susirado beveik 13 tūkst. jaunuolių(1)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2014-06-13 10:41
Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Jaunimo nedarbas ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje Europos šalių vis dar įvardijamas kaip problema. Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Prieš dvejus metus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuota priemonė „Parama pirmajam darbui" tapo realia paskata ne vienai įmonei, pasiryžusiai įdarbinti patirties neturinčius jaunus žmones. Šiomis galimybėmis jau pasinaudojo 2128 šalies įmonės, įdarbinusios beveik 13 tūkst. jaunuolių.

Jaunimo nedarbas ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje Europos šalių vis dar įvardijamas kaip opi bei daugialypė problema. Jai spręsti ekspertai pataria pasitelkti kompleksines priemones. Viena jų – suteikti lengvatas darbdaviams, sukuriantiems darbo vietas jauniems, bet dar patirties neturintiems, specialistams.

„Tokios priemonės, kurios leidžia įmonėms kompensuoti dalį darbo užmokesčio, o jaunimą įtraukti į darbo rinką, yra labai reikalingos ir gana sėkmingai veikia. Šiomis priemonėmis pasinaudoja nemažai šalies darbdavių. Praktika rodo, kad darbinę patirtį tokiose įmonėse įgiję jaunuoliai neretai čia lieka nuolatiniam darbui", – teigia socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Priemonei „Parama pirmajam darbui" įgyvendinti Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė 32 mln. Europos socialinio fondo lėšų. Šiuo metu įmonėms jau išmokėta 15,1 mln. Lt už beveik 13 tūkst. jaunų darbuotojų.

„Ieškantis pirmojo darbo, kaip ir pradedantiesiems verslininkams, labai svarbu pasitikėjimas, motyvacija ir tinkama aplinka. Tad tokia priemonė naudinga visiems: jaunimas gali rasti pirmąjį darbą ir įgyti profesinių įgūdžių, o įmonės paskatinamos suteikti šansą darbo patirties neturintiems jauniems žmonėms, – sako INVEGA generalinis direktorius Audrius Zabotka. – Tikime, kad šios priemonės poveikis bus ilgalaikis ir prisidės ne tik prie jaunimo didesnio užimtumo skatinimo, bet ir prie Lietuvos įmonių konkurencingumo stiprinimo“.

Aktyviausiai šia priemone naudojasi mažos įmonės, turinčios iki 50 darbuotojų (46,8 proc.), o labai mažos (29,79 proc.) ir vidutinės įmonės (18,94 proc.) kreipiasi šiek tiek mažiau. Daugiausia kreipiasi įmonės, kurių pagrindinė buveinė didžiuosiuose šalies miestuose, tačiau, palyginti su ankstesniais laikotarpiais, itin suaktyvėjo domėjimasis šiomis galimybėmis Šiaulių, Klaipėdos, Panevėžio, Telšių ir Utenos apskrityse.

 

Įdomu žinoti:

- Iki 2014 05 22 parama išmokėta 2128 įmonėms, už 12 917 pirmą kartą įdarbintų jaunų darbuotojų. Šioms įmonėms jau išmokėta 15,1 mln. Lt. Kitas mokėjimas planuojamas š. m. rugpjūčio pab.

- Šiuo metu gauta daugiau nei 18 tūkst. prašymų kompensuoti dalį darbuotojo darbo užmokesčio.

- Vidutinis jaunų darbuotojų, dėl kurių kreiptasi dėl kompensacijos, amžius – 20-21 metai.

- Projektui skirta 32 mln. Europos socialinio fondo lėšų.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras