Tauragėje – Vyriausybės atstovai (papildyta)(6)

Simona URBONAVIČIŪTĖ | simona@kurjeris.lt

2014-04-18 12:22
Simonos Urbonavičiūtės nuotrauka

Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius, ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, teisingumo ministras Juozas Bernatonis ir Seimo narys Darius Petrošius. Autorės nuotrauka

Savivaldybės administracijos darbuotojai, tarybos nariai, seniūnai ir savivaldybės įstaigų vadovai šįryt vos tilpo Tauragės rajono savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje, kur įvyko susitikimas su ministru pirmininku Algirdu Butkevičiumi, teisingumo ministru Juozu Bernatoniu, krašto apsaugos ministru Juozu Oleku, Seimo nariu Dariumi Petrošiumi ir Vyriausybės kanclerio pirmuoju pavaduotoju Remigijumi Motuzu.

Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius dėkojo svečiams už tauragiškiams parodytą dėmesį.

Ministras pirmininkas A.Butkevičius, pradėdamas savo kalbą, pažymėjo, kad visos valstybės institucijos turi dirbti bendrai, kiekvienas žmogus yra kviečiamas kurti valstybės gerovę.

Ministras pirmininkas glaudžiai aptarė keletą visiems aktualių temų. Jis teigė, jog energetika – pagrindinis iššūkis mūsų šaliai, ir sakė pritariąs pozicijai, kad šilumos ūkis būtų mūsų valstybės rankose. Pasak jo, suskystintų dujų terminalą užsibrėžta pastatyti iki 2014 m. gruodžio. Anot A.Butkevičiaus, užsienio šalys netikėjo, kad Lietuvai pavyks įgyvendinti šį projektą.

Įsibėgėja gyvenamųjų namų renovacija, ji numatyta iki 2020 m. 2014-2020 m. atliekamas ir viešųjų objektų pertvarkymas ir modernizavimas.

Užsiminta ir apie euro įvedimą. Pasak A.Butkevičiaus, litas su euru yra „surišti“. Jau dabar turime eurą, tik jis lito pavidalu. O 2007 m. Lietuvai neleista įsivesti euro todėl, kad valstybė neužtikrino ilgalaikio finansinio stabilumo.

Teisingumo ministras J.Bernatonis kvietė visus aktyviai dalyvauti Prezidento rinkimuose ir teigė, kad Zigmantas Balčytis – rimtas, tolerantiškas, galintis vienyti žmones kandidatas. Pusiau rimtai, pusiau juokais J.Bernatonis sakė, kad Z.Balčytis tvirtino laimėsiąs rinkimus, o, pasak Z.Bernatonio, jis neprisimena, kad Z.Balčytis kada nors būtų netesėjęs savo žodžio.

Teisingumo ministras J.Olekas sakė Tauragėje besijaučiąs savas ir pasidžiaugė, kad tauragiškis Liudvikas Anglickas šalies kariuomenei jau paaukojo pinigų. Anot J.Oleko, toks patriotiškas pavyzdys – užkrečiantis.

Vėliau Vyriausybės atstovai atsakinėjo į klausimus. Tarybos nariai Raimondas Matemaitis išsakė susirūpinimą dėl šalies kariuomenės finansavimo, Benediktas Antanavičius – dėl dujų kainos, dėl pensijų atstatymo, cigarečių kontrabandos, Sigitas Mičiulis – dėl darbo vietų steigimo provincijoje. Įmonės Tauragės šilumos tinklai, UAB vadovas Vaclovas Karbauskis – dėl šilumos tarifų. Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorius Sigitas Kancevyčius domėjosi, ar skirta pinigų bibliotekininkų atlyginimams padidinti.

Kultūros rūmuose surengtoje  spaudos konferencijoje Vyriausybės atstovai nesulaukė daug klausimų. Straipsnio autorės ministras pirmininkas A.Butkevičius paklaustas, kodėl viešuosiuose pirkimuose neįgyvendinamas didesnis skaidrumas, atsakė, kad jau yra įkurta Centrinė pirkimo organizacija (CPO), kur vykdomi vieši ir skaidrūs pirkimai. Taip pat žurnalistė pasidomėjo, kas galėtų paskatinti investicijas į regionus. Anot ministro pirmininko, tam tikslui yra įkurta keletas programų. Regioninės plėtros programa skirta smulkiam ir vidutiniam verslui skatinti. Dar A.Butkevičius paminėjo „Invest LT-2“, INVEGA.

Susitikime su visuomene Vyriausybės atstovai išklausė žmonių susirūpinimą dėl investicijų Tauragėje, panaikintos kareivių rezervų rengimo programos, gręžinių statymo, euro, Tauragės regiono apygardos teismo, paminklų ir kultūros objektų inventorizavimo, savižudybių prevencijos programos.

Vakare valdžios atstovai dalyvavo priešvelykinėje bažnytinėje eisenoje.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras