Savivaldybės gaunamos palūkanos – paslaptis(4)

Arūnas STRIKAITIS | arunas@kurjeris.lt

2013-02-22 13:03
Renaldo Malycho nuotrauka

Irma Jurkšienė tikisi, DNB banke laikomos Savivaldybės lėšos yra saugios. Renaldo Malycho nuotrauka

Finansinių metų pradžia mūsų rajono savivaldybėje sėkminga: Tauragės rajono savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Irma Jurkšienė patikino, kad sausio mėnesio pajamų planas įvykdytas, atlyginimai biudžetinių įstaigų darbuotojams mokami laiku.

Žlugus „Snoro“ bankui, o dabar veiklą sustabdžius ir Ūkio bankui, finansų ekspertai nenustoja kartoti, kad laikyti visas santaupas ir pajamas viename banke yra rizikinga. Ypač skaudžiai Ūkio banko griūtis atsilieps Pagėgių savivaldybei, nes šio banko sąskaitose liko apie du milijonus litų savivaldybės lėšų.

Tauragės rajono savivaldybės sąskaitos irgi viename – DNB banke. Šis bankas gerokai patikimesnis ir priklauso didžiausiai Norvegijos finansinių paslaugų grupei, tačiau gyvenimas pilnas netikėtumų.

Vasario 19 dieną, kai kalbėjomės su savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Irma Jurkšiene, DNB banko sąskaitoje Tauragės rajono savivaldybė turėjo apvalią sumelę – 8 milijonus litų. Tai maždaug vieno mėnesio savivaldybės pajamos. Jei kas nors nutiktų bankui, rajonas susidurtų su labai rimtomis finansinėmis problemomis, todėl paklausta, ar nevertėtų Savivaldybės lėšų laikyti keliuose bankuose, I.Jurkšienė atsakė:

– Ūkio banko griūtis privertė susimąstyti. Kartais saugiau laikyti lėšas dviejuose bankuose nei viename. Prieš keletą metų mūsų rajono savivaldybės administraciją labai intensyviai atakavo „Snoro“ bankas, siūlė dalį atsiskaitymų vykdyti per šį banką. Gerai, kad pavyko išvengti gundymų, nes būtume patyrę didelių nuostolių. Su DNB banku bendraujame daug metų, dar nuo tų laikų, kai jis vadinosi Žemės ūkio banku. Visos mūsų rajono biudžetinės įstaigos priprato su juo dirbti, nenorime nieko keisti. Tikiuosi, kad šis bankas patikimas ir jokių problemų neiškils, – vylėsi Finansų skyriaus vedėja.

Paklausta, kiek palūkanų už banke laikomas savivaldybės lėšas DNB moka, I.Jurkšienė patikino, jog tai komercinė paslaptis ir ji negali to sakyti. Pasak jos, už lėšas gaunamos palūkanos įskaičiuojamos į bendras pajamas.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras