Ligoninėse ir poliklinikose trūksta specialistų(10)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2013-02-27 14:14
Redakcijos archyvo nuotrauka

Pasak Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojo Dano Masiulionio, prieš penkerius metus situacija buvo kur kas blogesnė, tačiau gydytojų trūksta ir šiandien. Redakcijos archyvo nuotrauka

Savivaldybių gydytojai siunčia signalus apie dramatišką specialistų poreikį rajonuose. Įvairių specialybių medikų trūksta mūsų rajone. Tauragės rajono Asmens sveikatos priežiūros įstaigose trūksta iš viso 23 gydytojų, teigia Savivaldybės gydytoja Dalė Bartulienė.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ketina rengti teisės aktų pakeitimų projektus, kad savivaldybės galėtų turėti įtakos pirminių sveikatos priežiūros įstaigų tinklo plėtrai. Be to, bendradarbiaujant su Švietimo ir mokslo ministerija ketinama spręsti medicinos specialistų rengimo pagal valstybės užsakymą klausimus. Tai susitikime su Lietuvos savivaldybių gydytojais, visuomenės sveikatos biurų vadovais sakė sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis.

Kaip rašoma pranešime spaudai, Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybė tęsia dialogą su įvairių Nacionalinės sveikatos sistemos grandžių atstovais. Susitikime su savivaldybių gydytojais ir visuomenės sveikatos biurų vadovais kalbėta apie labai skirtingą sveikatos priežiūros įstaigų padėtį, jų išsidėstymą atskiruose Lietuvos rajonuose, šeimos gydytojų kompetencijos plėtimą, gyventojų galimybes sulaukti kvalifikuotos medikų pagalbos, visuomenės sveikatos biurų darbuotojų atliekamą misiją, darbo krūvius ir jų neatitinkančius atlyginimus.

Susitikime sutarta, kad savivaldybės turi turėti teisę planuoti sveikatos priežiūros įstaigų tinklą, išduoti leidimus naujų privačių kabinetų steigimui bei kontroliuoti jų veiklą. Beveik visi susitikime kalbėjusieji pabrėžė specialistų trūkumą ir matė liūdną perspektyvą, kai po kelerių metų dabartiniams gydytojams pasitraukus dėl sveikatos arba išėjus į pensiją Lietuvos rajonų pirminės sveikatos priežiūros įstaigos liks be specialistų, o žmonės be pagalbos.

„Dėsim visas pastangas tartis su Šveitimo ir mokslo ministerija kaip keisti įstatymus, kad medicinos specialistams, parengtiems už valstybės biudžeto lėšas, būtų galima taikyti valstybės užsakymą“, – sakė V.P.Andriukaitis.

Kaip pastebėta susitikime, vienoks ar kitoks „atidirbimas“ už valstybės finansavimą  rezidentūros studijose yra taikomas ne vienoje civilizuotoje valstybėje.

Nors minėtame susitikime ir nedalyvavo, Tauragės rajono savivaldybės gydytoja D.Bartulienė gali patvirtinti – gydytojų išties labai trūksta.

– Pagal suvestinę, kurią kasmet teikiu Sveikatos apsaugos ministerijai, Tauragės rajono Asmens sveikatos priežiūros įstaigose  trūksta iš viso 23 gydytojų: 2 medicinos gydytojų, 2 endokrinologų, 2 kardiologų, reumatologo, vaikų ligų specialisto, neonatologo, 2 chirurgų, urologo, 2 akušerių-ginekologų, oftalmologo, otorinolaringologo, 2 psichiatrų, 2 fizinės medicinos ir reabilitacijos speciailistų, radiologo, vidaus ligų specialisto, – sakė D.Bartulienė.

Jos  manymu, šiuo metu jauni specialistai nori uždirbti padorų atlyginimą,  todėl  sudaro sutartis ir važiuoja į užsienį.

Pasak jos, Tauragės ligoninė yra parengusi specialistų poreikio planą iki 2015 m., ligoninėje trūksta 16 gydytojų. Ligoninės administracija remia rezidentų paruošimą finansiškai.

Plačiau apie tai papasakojo Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Danas Masiulionis.

– Prieš penkerius metus situacija buvo kur kas blogesnė, tačiau ir šiandien, kad būtų patenkinti gyventojų poreikiai gerinant paslaugų prieinamumą Tauragės ligoninėje ir Konsultacijų poliklinikoje galima įdarbinti 13 įvairių sričių specialistų. Trūkstami specialistai: 2 medicinos gydytojai, 3 vidaus ligų profilio gydytojai, 2 kardiologai (vaikų ir suaugusiųjų), vaikų ligų gydytojas, urologas, endokrinologas, akušeris-ginekologas, neonatologas, radiologas. Septyni gydytojai yra pensinio amžiaus, todėl tenka galvoti ir apie jų pamainos paieškas netolimoje ateityje, atvažiuojantys irgi dažniausiai dirba laikinai, – sakė D.Masiulionis.

Pasak jo, ligoninė iš savo lėšų finansuoja 2 kardiologų, anesteziologo-reanimatologo bei akušerio-ginekologo ruošimą, t.y. 4 rezidentūrų programas.

– Pamainos ieškoma nuolat: bendraujant su rezidentais, įdarbinant asistentais, skelbiantis universitetuose ir t.t. Ligoninės resursai šiai veiklai yra labai riboti, todėl ir apsirūpinimas nėra toks, kokio norėčiau. Tikimės naujo SAM ministro ryžtingų žingsnių siekiant aprūpinti rajonus specialistais, – sakė D.Masiulionis.

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras