Darbo partija jungiasi su „Tvarka ir teisingumu“(11)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2013-02-19 14:15
Redakcijos archyvo nuotraukos

Vaidotas Globys (kairėje) teigia nematąs jokių neigiamų partijų jungimosi pasekmių. Silverijaus Statkus (dešinėje) neketina jungtis prie Darbo, Tvarkos ir teisingumo frakcijos taryboje. Redakcijos archyvo nuotraukos

Pirmadienį Lietuvos politinę padangę apskriejo netikėta žinia: netrukus gali nebelikti nei Darbo partijos, nei partijos „Tvarka ir teisingumas“, o vietoj jų suskambės naujas vardas – „Tvarka, darbas ir teisingumas“. Šių partijų Tauragės skyrių pirmininkai tokią žinią vertina pozityviai.

Pasak portalo lrytas.lt, artimiausiu metu į vieną bendrą politinę partiją ketina susijungti dvi politinės jėgos – partija „Tvarka ir teisingumas“ ir Darbo partija. Skelbiama, kad naujos politinės jėgos vadovu turėtų tapti europarlamentaras, dabartinis „Tvarkos ir teisingumo“ lyderis Rolandas Paksas. Jis vadovautų dvejus metus, o susijungimas gali įvykti jau šį sekmadienį Vilniuje.

„Aš žinau, kad tokios kalbos partijų lygmenyje vyksta. Bet, mano žiniomis, jokių konkrečių sprendimų nėra“, – pirmadienį portalui lrytas.lt sakė vienas „Tvarko ir teisingumo“ lyderių Valentinas Mazuronis.

Tos informacijos nepaneigė ir vienas Darbo partijos lyderų Vytautas Gapšys: „Partijos reikalus komentuoja pirmininkas. Aš nieko nekomentuosiu.“

Rajono politikai, pakalbinti šia tema, buvo nusiteikę optimistiškai. Vaidotas Globys, Darbo partijos Tauragės skyriaus pirmininkas, sakė matąs visai neblogas tokio žingsnio perspektyvas.

– Nematau jokių galimų neigiamų pasekmių. Jei jis bus žengtas, tai bus galimybė politinei jėgai sustiprėti, iškelti naujus lyderius, be kita ko, ir pakelti savo reitingus, – sakė jis.

Pasak jo, galima sakyti, kad Tauragės rajono taryboje sukurdami Darbo, Tvarkos ir teisingumo frakciją, į kurią įeina jis bei du „Tvarkos ir teisingumo“ partijos nariai, jie tapo tarsi šio proceso iniciatoriais.

– Kaip konkrečiai susijungimas atrodys, kaip naujoji politinė jėga vadinsis, bus nuspręsta ateinantį sekmadienį rengiamame Darbo partijos tarybos, kuriai priklausau ir aš, posėdyje, – pridūrė V.Globys. 

Vicemeras, rajono savivaldybės tarybos narys, partijos „Tvarka ir teisingumas“ rajono skyriaus pirmininkas Silverijus Statkus naujieną apie numatomą partijų jungimąsi sakė girdįs pirmąkart, todėl esą negalįs nieko pakomentuoti. Jis sakė nematąs tokiame žingsnyje nieko blogo.

– Galima dirbti su visais, jei tik stengiesi dirbti dėl žmonių. Juo labiau kad rajono savivaldybės taryboje jau esame koalicijoje, – tvirtino jis.

Paklaustas, ar neketina prisidėti prie neseniai taryboje susikūrusios Darbo, Tvarkos ir teisingumo frakcijos, S.Statkus sakė nematąs tokio žingsnio prasmės.

– Jau esame valdančiojoje koalicijoje. Kam reikia dar kažką kurti? Ir taip visada išsakau savo nuomonę, jaučiuosi išklausomas, – sakė S.Statkus.

Jau ne pirmus metus nagrinėjamoje byloje Darbo partija ir keturi jos nariai kaltinami, kad 2004–2006 m. vedė dvigubą partijos buhalteriją ir nuslėpė 25,1 milijono litų pajamų bei 23,7 milijono litų išlaidų.

Darbo partijos bylą teisme kuruojantis prokuroras Saulius Verseckas portalui 15min.lt patvirtino, kad Darbo partijai susijungus su „Tvarka ir teisingumu“, jai kaip juridiniam asmeniui, ko gero, tektų panaikinti kaltinimus. „Prieš civilinius asmenis procesas vyks toliau. Ir jis dėl to neužtruks, kaltinamojo akto perrašyti nereikės. O dėl juridinio asmens priklauso, kokios būtų jungimosi sąlygos – ar sujungimas, ar vieno juridinio asmens panaikinimas“, – kalbėjo prokuroras. Pasak jo, jei toks juridinis asmuo kaip Darbo partija būtų panaikintas, tai byla prieš ją turėtų būti nutraukta.

Darbo partijos lyderiui V.Uspaskichui už jam inkriminuojamus finansinius nusikaltimus gresia iki 3 metų kalėjimo. Kaltinimai pareikšti dar trims „darbiečiams“: pirmininko pavaduotojui, dabartiniam Seimo vicepirmininkui Vytautui Gabšiui, buvusiai partijos biuro vadovei Seimo narei Vitalijai Vonžutaitei ir partijos buhalterei Marinai Liutkevičienei.

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras