Konstitucijos egzamino antrajame etape – ir septyniolikmetis(0)

Karolina STAŽYTĖ | karolina@kurjeris.lt

2013-10-17 15:19

Iš tūkstančio antrajame Konstitucijos egzamino etape dalyvaujančiųjų du – tauragiškiai

Spalio 15-ąją įvyko antrasis Konstitucijos egzamino etapas, kuriame susikovė daugiau nei 1000 pirmojo turo geriausiųjų. Iš jų keturi tauragiškiai: trys Tauragės rajono savivaldybės administracijos darbuotojai ir vienas septyniolikmetis Žalgirių gimnazistas.

Antrojo etapo dalyviams reikėjo atsakyti į dvidešimt du testo bei vieną papildomą atvirą klausimą. Visi keturi tauragiškiai padarė po penkias klaidas, tačiau skirtingas.

– Klausimai buvo sudėtingesni nei pernai. Atviras skambėjo taip: „Kokios prigimtinės žmogaus teisės ir laisvės yra įtvirtintos Konstitucijoje? Koks jų turinys?“ Dalyviams buvo duotos 45 minutės, tačiau nė vienam tiek neprireikė. Etapas Tauragėje buvo baigtas po pusvalandžio. Visų keturių tauragiškių atsakymai buvo išsiųsti specialiai komisijai, – teigė Tauragės rajono savivaldybės Tarybos sekretorė Donata Dervinskienė.

Gyventojų grupėje bus atrinkti trys geriausiai egzaminą išlaikę asmenys, neturintys teisinio išsilavinimo, ir trys teisinį išsilavinimą turintys ar jo siekiantys. Dar trys laimėtojai bus išrinkti ir nuteistųjų grupėje.

Mokinių grupėje Konstitucijos egzamino vertinimo komisija, kuriai pirmininkauja Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius, atrinks devynis geriausius: po tris kiekviename 5-7 klasių, 8-10 klasių ir 11-12 klasių pogrupyje.

Laimėtojai spalio 29 d. bus iškilmingai apdovanoti Prezidentūroje.

Antrajame egzamino etape nedalyvavo internetu egzaminą laikę dalyviai.

2007 m. surengtame pirmajame Konstitucijos egzamine dalyvavo apie 800 dalyvių, o šiais metais – maždaug 30 tūkst. Lietuvos piliečių.

Gražia tradicija tapusį projektą inicijuoja Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija. Jo globėja – Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras