Skalūnų paieškoms „Chevronui“ Vyriausybėje uždegta žalia šviesa(8)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2013-09-03 13:42

Šiandien  po šalies valdančiosios koalicijos posėdžio, kuriame svarstyta, ar tęsti skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos konkursą, premjeras Algirdas Butkevičius pranešė, jog Jungtinių Valstijų energetikos kompaniją „Chevron“ nutarta paskelbti skalūnų dujų paieškos konkurso nugalėtoja.

„Chevron“ paskelbimui nugalėtoja aktyviai priešinosi Žygaičių krašto gyventojai, teigdami, kad skalūnų dujų gavyba mūsų regione gali padaryti žalos aplinkai. Į reikalavimą pirmiausia gauti gyventojų sutikimą, o tik paskui skelbti konkurso nugalėtoją, neatsižvelgta.

Kaip praneša l.rytas.lt, aplinkos ministras Valentinas Mazuronis teigia, kad toks reikalavimas – teisiškai nepagrįstas, nes, pagal įstatymą, pirmiausia turi būti paskelbiamas nugalėtojas, o tik paskui tariamasi su bendruomenėmis.

„Chevron“ buvo vienintelė konkurso dalyvė, panorusi ieškoti skalūnų dujų Tauragės-Šilutės teritorijoje.

Mokslininkai spėja, kad Lietuvos gelmėse potencialiai gali būti apie 100 mlrd. kubinių metrų skalūnų dujų, tačiau techniškai įmanoma išgauti apie dešimtadalį jų – 10–12 mlrd. kubinių metrų. Laimėjusi konkursą „Chevron“ ne mažiau kaip 4–5 metus žvalgytų skalūnų dujas Lietuvoje ir tik tada nustatytų, kokie realūs išgaunami jų kiekiai. Į žvalgybą amerikiečiai žada investuoti ne mažiau kaip 80 mln. litų.

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras