Registruoti ginklą jau galima ir internetu(0)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2013-09-30 07:27

Nuo šiandien, rugsėjo 30 d., fiziniai ir juridiniai asmenys prašymus dėl policijos išduodamų licencijų, leidimų ginklams, apsaugos darbuotojų  pažymėjimų, kitų dokumentų, susijusių su ginklais, pirotechnikos priemonėmis, asmens ir turto sauga, gali pateikti ir internetu (svetainė – www.epolicija.lt). Šią galimybę suteikia Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Policijos departamentas) sėkmingai įgyvendintas projektas „Viešosios policijos paslaugos „Pranešimų policijai teikimas“ perkėlimas į elektroninę erdvę“.

Naujoji sistema buvo pristatyta rugsėjo 25 dieną informacinio renginio metu. Projekto vykdytojus ir renginio dalyvius pasveikino Lietuvos policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis ir Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas. Projekto vykdytojams ir svečiams linkėjo, kad elektroninė sistema veiktų kuo efektyviau ir taptų patogiu įrankiu, palengvinančiu kasdienį darbą. Renginyje dalyvavo apie 100 valstybės įstaigų tarnautojų ir vadovų, policijos pareigūnų, taip pat verslo įmonių darbuotojų, kurių veikla susijusis su ginklų bei pirotechnikos priemonių prekyba ir asmens bei turto sauga.

Gyventojai svetainėje www.epolicija.lt taip pat turi galimybę peržiūrėti informaciją apie savo administracinius teisės pažeidimus, kuriuos registruoja policija, taip pat informaciją apie policijos asmeniui išduotus leidimus laikyti (nešiotis) ginklus, licencijas verstis veikla, susijusia su ginklais, civilinėmis pirotechnikos priemonėmis ar asmens ir turto sauga, leidimus laikyti civilines pirotechnikos priemones bei apsaugos darbuotojų pažymėjimus, pateikti su šia veikla susijusius prašymus. Asmenys, kurie naudosis naujai sukurta sistema dėl leidimų ginklams, licencijų ir kitų dokumentų išdavimo į policijos įstaigą turės atvykti tik vieną kartą – atsiimti dokumento.

Sukurta sistema sudarė sąlygas atsisakyti popierinių leidimų įsigyti ginklus išdavimo. Dėl to įmonėms ir gyventojams, kurie turi galiojančius leidimus laikyti ginklus ir pageidaujantiems įsigyti šaunamųjų ginklų, iš viso nereikės vykti į policijos įstaigą. Teisę įsigyti ginklus suteiks leidimas laikyti ginklus. Leidime laikyti ginklus bus nurodoma, kokių rūšių ginklus leidžiama įsigyti fiziniam ar juridiniam asmeniui. Asmuo, pageidaujantis įsigyti ginklą, privalės šį leidimą pateikti ginklų parduotuvei, kuri prieš parduodama ginklą, privalės iš policijos elektroninių paslaugų sistemos gauti patvirtinimą, kad asmuo turi teisę įsigyti pageidaujamą ginklą. Pardavęs ginklą, ginklais prekiaujantis subjektas per Policijos elektroninių paslaugų sistemą policijai pateiks parduoto ginklo duomenis, todėl gyventojui nereikės vykti į policijos įstaigą registruoti ginklo. Policija ginklus registruos pagal ginklų parduotuvių pateiktus duomenis.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras