Po lietaus renovuota gatvė virsta baseinu(16)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2013-09-03 14:39
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Kasdien ir aukštesnėmis mašinomis važinėjantys tauragiškiai apsemta Prezidento gatve skrieja taškydami vandens purslus  lyg kateriai. Autorės nuotrauka

Vakar nuo pat ryto Prezidento gatvės atkarpa ties Teritorine darbo birža buvo sunkiai įveikiama tiek važiuojantiesiems automobiliu, tiek pėstiesiems. Kaip ir prieš renovaciją, taip ir po jos, gausesni krituliai gatvės atkarpą pavertė tvenkiniu. Panašu, kad rudens darganos dūrė pirštu į dar vieną darbo broką.

Gausiau palijus naujai įrengta Prezidento gatvės lietaus kanalizacija, akivaizdu, neveikia. Dėl ant šaligatvių, virš gatvės atitvarų ištekėjusio vandens, dėl besitaškančių pravažiuojančių automobilių į redakciją skambino ne vienas žmogus. Kaip vėliau paaiškėjo, skambintojai aktyviai atakavo ir Savivaldybės administraciją.

Miesto seniūnas Virginijus Žilius sakė, kad Prezidento gatvė dar nėra perduoda seniūnijos žinion.

– Nors ne taip seniai buvo kalbėta, kad darbai jau baigti, kad gatvę būtų galima perduoti. Tačiau seniūnija iki šiol tokių dokumentų negavo, – sakė seniūnas.

V.Žilius patikino, kad dėl gatvėje besikaupiančio vandens į seniūniją vakar niekas nesikreipė.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus, priešingai, dar nespėjus išsakyti problemos, nukirto:

– Taip taip, žinau, man irgi skambino ir pats buvau nuvykęs įsitikinti gyventojų skundų teisingumu. Skambinę žmonės teisūs: lietaus kanalizacija šioje Prezidento gatvės atkarpoje tikrai neveikia arba veikia netinkamai. Greičiausiai taip nutiko dėl projektuotojų kaltės. Jie suplanavo, kad šioje vietoje pakanka dviejų lietaus kanalizacijos šulinių, bet, kaip rodo patirtis, reikėtų dar bent dviejų šulinių lietaus vandeniui nutekėti. Kol objektas dar neatiduotas Savivaldybei, reikalausime, kad klaida būtų ištaisyta.

Darbus šioje gatvėje atlikusios bendrovės „Taurakelis“ (dukterinė AB „Kauno tiltai“ įmonė – aut.past.) darbų vadovas Rolandas Bytautas sakė, kad visi darbai Prezidento gatvėje atlikti pagal projekto reikalavimus. Kodėl renovuotoje gatvėje po kiekvieno gausesnio lietaus ėmė rinktis vanduo, pašnekovas rekomendavo teirautis bendrovėje „Kauno tiltai“.

Bendrovės atstovė spaudai Rimantė Jablonskytė atsiuntė atsakymą raštu:

„Rekonstruotos Prezidento g. atkarpoje nuo Vytauto g. iki Stoties g. yra išdėstyti svarbiausi inžineriniai tinklai, ir įrengti lietaus nuotekų vamzdyną nėra galimybės (dėl gausybės tinklų nepakanka vietos, tarp komunikacijų būtina išlaikyti privalomus atstumus), todėl projektuotojai numatė šiame gatvės ruože įrengti infiltracinius šulinius. Tokį sprendimą Tauragės savivaldybė priėmė ir patvirtino.

Šiandien, rugsėjo 2 d., iškritus gausiam kritulių kiekiui, lietaus vanduo, sutekėjęs į infiltracinius šulinius, nespėja susigerti į gruntą, todėl gatvėje laikinai susikaupė vandens. Tai išskirtinis force majeure (nepaprastos aplinkybės, kurių negalima numatyti arba išvengti– aut.past.) atvejis, kuris ateityje, esant tokiom pat aplinkybėms – smarkiam lietui, – gali pasikartoti.

Prezidento gatvė yra rekonstruota pagal visus techninio projekto reikalavimus, suformuotus ir patvirtintus užsakovo – Tauragės miesto savivaldybės.“

R.Jablonskytė prašė atkreipti dėmesį, kad AB „Kauno tiltai“ yra projekto rangovas.

 – O rangovas darbus privalo atlikti taip, kaip pageidauja užsakovas (Tauragės savivaldybė) ir taip, kaip nurodyta techniniame projekte. Todėl išsamesnį paaiškinimą galėtų pateikti tik Savivaldybė arba projektuotojai. Rangovas yra tik projekto įgyvendintojas, – patikslino AB „Kauno tiltų“ atstovė spaudai.

Skaityti komentarus (16) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras