Tauragės gyvosios gamtos sergėtojai paskatinti premijomis(5)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2013-08-19 07:06

Vytautas Mockus ir Petras Survilas – brakonierių baubai – paskatinti ministerijos premijomis. Renaldo Malycho nuotrauka

Aplinkos apsaugos ministerija pranešė, kad nuo šiol piniginėmis premijomis bus skatinami geriausiai dirbantys inspektoriai. Pirmas žingsnis jau žengtas – premijuotas 31 inspektorius. Tarp jų – du tauragiškiai: Petras Survilas ir Vytautas Mockus.

Aplinkos ministerijos Visuomenės informavimo skyriaus vyriausioji specialistė Raimonda Karnackaitė sakė, kad iš viso šioms premijoms ministerija skyrė 150 tūkstančių litų. Ministras Valentinas Mazuronis aplinkosaugos inspektorių, saugojančių gyvąją gamtą darbą įvardijo karu su brakonieriais. Ministro nuomone, šis darbas reikalauja itin didelių pastangų, todėl inspektoriai verti ne tik moralinio palaikymo, bet ir materialinio skatinimo. Šįkart paskatinamosiomis premijomis apdovanotas 31 aplinkos apsaugos inspektorius. Premijos skirtos pagal ministro patvirtintus aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnų skatinimo už nepriekaištingą tarnybinių pareigų atlikimą nuostatus.

R.Karnackaitė patvirtino, kad tarp apdovanotųjų yra abu Tauragės aplinkosaugininkai gyvajai gamtai.

– Premijomis paskatinti Aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Tauragės rajono agentūros vyresnysis specialistas Vytautas Mockus ir vyriausiasis specialistas Petras Survilas, – sakė aplinkos apsaugos ministerijos atstovė.

– Būti įvertintam visada smagu. Darbas mūsų išties nelengvas, reikalaujantis daug dvasinių ir fizinių jėgų. Tenka ne tik ilgai tūnoti pasalose (tiek vasarą, tiek žiemą), bet ir vėliau ilgai įrodinėti sugauto brakonieriaus kaltę. Kartais procesas trunka metų metus. Apmaudu, kad žmonės nesuvokia savo kaltės, nesupranta, kad savo netinkamu elgesiu jie daro žalą gamtai, tai yra, mums visiems, net ir sau pačiam, jį supančiai aplinkai, – sakė P.Survilas.

Pastaroji premija, pašnekovo žodžiais, – pirmasis jo, kaip aplinkosaugos inspektoriaus darbo įvertinimas per ilgus darbo metus, kuriuos P.Survilas skaičiuoja dešimtimis.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras