33 mln. litų vertės sutartis: vienam juoda, kitam – balta(15)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2013-08-16 07:03
Renaldo Malycho nuotrauka

UAB „Tauragės šilumos tinklai“ direktorius Vaclovas Karbauskis įsitikinęs, kad niekinėmis turėtų būti pripažintos Viešųjų pirkimų tarnybos išvados. Renaldo Malycho nuotrauka

Išnagrinėjusi Lietuvos biomasės energetikos asociacijos pateiktą informaciją, Viešųjų pirkimų tarnyba paskelbė „Tauragės šilumos tinklų“ sutartį su UAB „Timbex“ biokurui pirkti niekine ir negaliojančia ir rekomendavo ją nutraukti. „Tauragės šilumos tinklų“ direktorius su tokia nuomone nesutinka.

Išvada: sutartis niekinė

Prieš keletą savaičių atlikusi tyrimą ir įvertinusi UAB „Tauragės šilumos tinklai“ parengtus pirkimo dokumentus, Viešųjų pirkimų tarnyba nustatė, kad skelbdama konkursą biokurui pirkti bendrovė nepaskelbė kvietimo dalyvauti pirkimo procedūrose, kaip to reikalauja Įmonių, veikiančių energetikos srityje, energijos ar kuro, kurių reikia elektros ir šilumos energijai gaminti, pirkimų tvarka.

Pasak Viešųjų pirkimų tarnybos išvadų, iš pateiktų dokumentų matyti, jog biokuro tiekėjas – UAB „Timbex“, dalyvavęs vokų su pirminiais pasiūlymais atplėšimo procedūroje, žinojo visą informaciją, susijusią su pasiūlymo kaina, prekių tiekimo terminais, be to, tiekėjas žinojo, kad yra vienintelis dalyvis.

Išvadose rašoma, jog blogai ir tai, kad sutartis pasirašyta tokiam ilgam laikotarpiui – per tokį ilgą pirkimo sutarties laikotarpį situacija rinkoje gali pasikeisti, tačiau kitų tokias prekes galinčių teikti tiekėjų galimybės veikti šioje prekių rinkoje bus eliminuotos. Ji daro išvadą, kad toks ilgas sutarties vykdymo laikotarpis sudaro prielaidas vertinti šį sprendimą kaip akivaizdžiai palankų ir naudingą tiekėjui.

Iš viso tarnyba nustatė devynis specialios kuro įsigijimo tvarkos pažeidimus ir paprašė per 10 darbo dienų informuoti apie priimtus sprendimus dėl sutarties nutraukimo.

„Iš mūsų pusės viskas teisinga“

 – Sutarties nutraukti neketiname. Tokį atsakymą ir nusiuntėme Viešųjų pirkimų tarnybai, – paprašytas pakomentuoti situaciją, „Tauragės kurjeriui“ sakė „Tauragės šilumos tinklų“ direktorius   Vaclovas Karbauskis.

Jis tvirtina, kad Viešųjų pirkimų tarnybos raštas yra tik rekomendacinio pobūdžio, jo vykdyti visiškai neprivalu. Direktorius įsitikinęs, kad ne su „Timbex“ sudaryta biokuro pirkimo sutartis turi būti pripažinta niekine, o Viešųjų pirkimų tarnybos išvados, nes jos parašytos visiškai neįsigilinus į situaciją, neįvertinta daugelis aplinkybių.

– Kiekvienam išvadų punktui turime pagrįstus atsakymus ir galime juos pateikti. Konsultavomės su teisininkais, turinčiais patirties viešųjų pirkimų srityje, ir jie mus užtikrino, jog iš mūsų pusės viskas atlikta teisingai, – sakė V.Karbauskis.

Tolesni veiksmai – prokuratūros

Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys Darius Stankus, iškėlęs viešumon šią, jo manymu, skandalingą sutartį, „Tauragės kurjeriui“ sakė siekiąs tik vieno – kad tauragiškiams būtų geriau, kad jie kuo mažiau mokėtų už šildymą, ir tolesnius žingsnius „Tauragės šilumos tinklams“ atsisakius nutraukti sutartį su UAB „Timbex“, jo manymu, žengs prokuratūra ar į ją kreipęsi Seimo nariai.

– Jeigu net ten ir viskas teisėta, tai vis tiek neteisinga, – įsitikinęs jis. – Mano galva, jei jau jaučiasi tokie teisūs, jie galėtų nutraukti sutartį ir paskelbti konkursą iš naujo, paviešindama jį kaip priklauso. Jei jau UAB „Timbex“ iš tikrųjų pasiūlė geriausias sąlygas, ji vis tiek laimės, tačiau sąžiningai, konkuruodama su kitais tiekėjais.          

Skaityti komentarus (15) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras