Nuosprendis Darbo partijos byloje paskelbtas. O kas toliau? (9) 

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2013-07-18 10:56
Renaldo Malycho nuotrauka

Renaldo Malycho nuotrauka

Praėjusią savaitę galų gale baigėsi Darbo partijos „juodųjų“ pinigų istorija, kurios atomazgos teko laukti ne vienerius metus. Nuomonės apie tai, kaip Darbo partijai (leiboristams) atsilieps jos vadams paskelbtas teismo nuosprendis, nevienareikšmiškos. Vieni bylą laiko politine, kiti gi įsitikinę, kad laimėjo teisybė, treti tvirtina, kad tai dar ne pabaiga.

 

„Dar ne pabaiga“

Darbo partijos (leiboristų) Tauragės skyriaus pirmininkas Vaidotas Globys nė kiek neabejoja, kad tai – politinė byla.

– Tai visiškai akivaizdu, – sakė jis „Tauragės kurjeriui“. – Juk net likus dienai iki rinkimų į Seimą antrojo turo buvo visiškai pakeisti kaltinimai. Taigi nėra jokių abejonių, kad buvo siekiama bet kokiais būdais eliminuoti stiprų konkurentą.

V.Globys įsitikinęs, kad visus 10 partijos gyvavimo metų buvo stengiamasi išstumti ją iš politinės arenos, susidoroti, tačiau to padaryti nepavyko net ir dabar.

– Manau, kad tai dar ne pabaiga. Kiek žinau, byloje labai daug neaiškumų, netikslumų. Taigi dar gali būti, kad Apeliacinio teismo sprendimas viską pakeis.

Koalicija nesugrius

Tauragės rajono savivaldybės meras ir rajono socialdemokratų lyderis Pranas Petrošius, paprašytas išsakyti savo nuomonę apie Darbo partijos bylos baigtį, sakė, kad pas mus nepriimta kvestionuoti teismo sprendimų.

– Vis dėlto manau, kad tas procesas pernelyg ilgai užsitęsė. Jei kas kur nusikalto, tikrai buvo galima seniai įrodyti. Pas mus teismų praktika tokia, kad tai tikriausiai ne galutinis sprendimas. Tačiau manau, kad ir jis sustiprino žmonių pasitikėjimą teismais, parodė, kad esame teisinė valstybė ir nuo bausmės išsisukti nepavyks niekam.

Vis dėlto P.Petrošius įsitikinęs, kad teismo nuosprendis trims žmonėms tikrai nesugriaus koalicijos. Jis neįžvelgia priežasčių, kodėl politinė valdžia artimiausioje ateityje galėtų keistis.

Apie Algirdo Butkevičiaus raginimą V.Gapšiui atsistatydinti iš Seimo vicepirmininko pareigų P.Petrošiaus nuomonė tokia: visi šie niuansai turėtų būti aiškiai įvardinti Seimo statute, ir tada nekiltų jokių neaiškumų.

Iš kur „babkės“?

Tarybos narys Antanas Stankus įsitikinęs, kad politiniu kaliniu save vadinančiam V.Uspaskichui ir jo bendražygiams iškelta byla turėjo būti baigta jau seniai. Tikriausiai ji vilkinta sąmoningai.

– Ir apskritai, apie ką mes kalbame? Nuslėpti 25 milijonai litų, ir tie žmonės mums vadovauja?! Dar man įdomu, kodėl niekas nesidomi, iš kur tie milijonai atsirado, kokia jų kilmė, „juodi“ jie ar „balti“. Manau, kad irgi įdomių dalykų paaiškėtų.

O dėl koalicijos, pasak A.Stankaus, viskas aišku – niekas nesubyrės, visi sėdės savo vietose kaip sėdėję. Nes taip visiems patogiau – ranka ranką plauna. Sprendimas bus skundžiamas, todėl nuteistieji trauktis iš Seimo neketina. Kad ir nuteisti, jie toliau valdys Lietuvą. Koalicijos partneriai jų neišsižada.

Skaityti komentarus (9) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras