Lietuvoje kempinlige užkrėstos jautienos nėra(3)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2013-07-31 09:50
Renaldo Malycho nuotrauka

Renaldo Malycho nuotrauka

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), pasirodžius informacijai apie galimą moters mirtį nuo kempinligės Vilniaus Santariškių ligoninėje, praneša, kad ši liga mūsų šalyje yra stebima nuo 2000-ųjų: kempinligė (galvijų spongiforminė encefalopatija) niekada nebuvo užregistruota.

VMVT praneša, kad šiai ligai nustatyti mėginiai nuo 2000-ųjų yra tiriami Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute. Iš viso ištirta beveik 1 mln. (791 800) mėginių. Tiriami visi skerdžiami galvijai: sveiki, priverstinai paskersti ar padidintos rizikos grupei priklausantys, taip pat tiriamos vyresnės kaip 18 mėnesių amžiaus avys ir ožkos. Tiriami ne tik Lietuvoje užauginti, bet ir iš kitų šalių atvežti gyvūnai.

„Per 12 stebėsenos metų nebuvo nustatyta nei vieno teigiamo šios pavojingos užkrečiamosios ligos atvejo. Viena svarbiausių galvijų kempinligės plitimo priežasčių - galvijams skirti pašarai, jei į jų sudėtį įeina užkrėstų gyvūnų audinių dalys, pvz., kaulų miltai. Todėl Lietuvoje uždraustas mėsos kaulų miltų, kraujo miltų, pašarų priedų, kurių sudėtyje yra šių medžiagų, importas, jų naudojimas gyvulių, paukščių ir žuvų pašarų gamyboje. Dėl to kiekvienais metais atliekama keli šimtai pašarų tyrimų. Todėl esame visiškai tikri, kad Lietuvoje prekiaujama saugia jautiena ir įtarti, kad pavojinga liga galėjo būti užsikrėsta dėl nesaugios jautienos nėra jokio pagrindo“, – sakė VMVT direktorius Jonas Milius.

Direktoriaus teigimu, Lietuvoje užtikrinama aukščiausius standartus atitinkanti galvijų kempinligės kontrolė ir stebėsena. Tai ne kartą patvirtino ir kitų šalių auditoriai. VMVT atkreipia gyventojų dėmesį, kad oficialios diagnozės, kas sukėlė pacientės mirtį, kol kas nėra paskelbta, ir ragina susilaikyti nuo nepagrįstų išvadų bei panikos skleidimo.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras