Iš direktoriaus kėdės – į radijo laidų vedėjo(42)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2013-07-21 16:04
Redakcijos archyvo nuotrauka

Prie mikrofono Sigitas Kancevyčius jaučiasi kaip žuvis vandenyje. Redakcijos archyvo nuotrauka

Meluoti negražu, bet jei labai reikia, tai galima. Taip, matyt, nusprendė Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorius Sigitas Kancevyčius, priverstas paaiškinti, kaip jam pavyksta vienu metu būti dviejose vietose: vadovauti bibliotekai ir vesti radijo laidą. Darbo metu užkluptas vedantis laidą Tauragės radijuje, kurio vienas steigėjų ir akcininkų yra, iš pradžių jis pūtė į akis miglą, o netekęs kantrybės sakė niekam neprivaląs dėl to aiškintis, nes jo darbo laikas – jo reikalas.

Praėjusio penktadienio rytą redakciją pasiekė signalas, kad per Tauragės radiją transliuojamas interviu apie cirką, o laidą veda S.Kancevyčius. Nieko nelaukę paskambinome į biblioteką. Direktoriaus darbo vietoje nebuvo, tačiau telefonu atsiliepusi darbuotoja garantavo, kad direktorius yra kažkur bibliotekoje. O paskambinę į Tauragęs radiją išgirdome, kad eteryje girdėtas reklaminis S.Kancevyčiaus interviu su cirko darbuotojais buvo viso labo įrašas. Neva jis įrašytas vakar vakare, o transliuotas ryte.

Apie pažeidžiantį darbo drausmę, o galbūt ir Viešųjų bei privačiųjų interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą bibliotekos direktorių redakcijai pranešęs šaltinis iš tokių teiginių tik pasijuokė: jis savo akimis matė, kaip bibliotekos direktorius kalba į mikrofoną radijo studijoje.

Prie sienos priremtas S.Kancevyčius ėmė piktintis, esą jis niekam neprivalo atsiskaitinėti, kiek ir kada dirba.

– Mano darbo sutartyje įrašyta 40 darbo valandų, aš dirbu kur kas daugiau. Kada – jau mano reikalas. Galiu iš ryto anksčiau pradėti, galiu vakare ilgiau ar savaitgaliais dirbti. Kaip, beje, dažniausiai ir būna, – sakė jis.

Kad pusvalandžiui ištrūkęs iš darbo ir pasikalbėjo su savo draugais iš cirko, S.Kancevyčius nemato nieko ypatingo.

– Tik norėjau padėti savo draugams, – sakė jis. – Negaliu patikėti, kad iš to išpūsite tokį burbulą...      

Tauragės rajono savivaldybės administacijos direktoriui Algirdui Mosėjui tai, kad jo pavaldinys darbo laiką leidžia prie radijo mikrofono, buvo staigmena.

– Gal jis kalbėjo apie biblioteką, jos darbą? – paklausė jis, tačiau išgirdęs, kad S.Kancevyčius vedė reklaminę laidą apie cirką, sutiko, kad į direktoriaus pareigas tai iš tiesų neįeina.

A.Mosėjus patvirtino, kad bibliotekos direktorius, postringaudamas apie darbo valandas, labai klysta – valstybės tarnyboje yra nustatytos darbo valandos, ir jas atidirbti privalu. Jis pareiškė daugiau ką nors galėsiąs komentuoti, kai išsiaiškins visas aplinkybes.

Skaityti komentarus (42) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras