Neišsenkanti tema mėgėjams papolitikuoti – skalūnai(4)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2013-11-10 13:58

Žygaitiškiai tarybos sprendimu liko patenkinti. Raimondos Alysienės nuotrauka

Į rajono tarybos posėdį susirinkusių politikų šįkart laukė dar platesnė auditorija nei visada – be pačių tarybos narių, kai kurių Savivaldybės administracijos darbuotojų, žiniasklaidos atstovų, salėje sėdėjo ir didelis būrys žygaitiškių, atvykusių į posėdį išgirsti, kaip bus sprendžiamas jiems svarbus klausimas. Kad jiems netektų gaišti laiko, klausimas dėl nepritarimo išsklaidytųjų angliavandenilių žvalgybai ir gavybai Rietavo plote svarstytas ne tryliktas, kaip buvo numatyta darbotvarkėje, o pirmas. Nors sprendžiant klausimą sulaužyta nemažai iečių, žygaitiškiai tarybos sprendimą palydėjo plojimais.

Pristačius svarstomą klausimą kilo diskusija dėl teritorijos: ar nepritarti išskaidytųjų angliavandenilių žvalgybai ir gavybai Rietavo plote (į jį įeina dalis Žygaičių seniūnijos), ar visame Tauragės rajone – jei kada nors kiltų grėsmė, kad jų gali būti rasta kitoje rajono vietoje. Tarybos opozicija buvo linkusi pritarti šiai formuluotei.

Pirmiausia noras replikuoti kilo Dariui Stankui. Pasak jo, keista, kad ta pati partija, o pozicijos skirtingos. Esą Lietuvos socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius pasisako už skalūnų žvalgybą ir gavybą, o mūsų savivaldybės meras, nors yra tos pačios partijos narys, – prieš. Kaip ir „Tvarkos ir teisingumo“ partijai atstovaujantis vicemeras Silverijus Statkus, nors aplinkos ministras Valentinas Mazuronis įsitikinęs, kad skalūnų ieškoti reikia.

Ir meras, ir vicemeras turėjo ką atsakyti. Meras, iš pradžių pareiškęs į politinius klausimus neatsakinėsiąs, vėliau paaiškino atstovaująs rajono žmonių interesams, ir jam visai neįdomu, ką mano ministrai. Jam pritarė ir S.Statkus.

– Ministrai turi savo nuomonę, aš – savo, – sakė jis. – Ministrams aš neįsakinėju.

Nors meras prašė tarybos narių ne politikuoti, stengiantis pasirodyti prieš žiniasklaidą, kalbėti iš esmės, o tarybos narys Gediminas Maškauskas replikavo, kad partijose vyrauja demokratija, opozicija nusiraminti nė neketino.

– Jau ne kartą buvo, kad meras iš pradžių dievagojasi ko nors nedarysiąs, o paskui nuomonę pakeičia, – replikavo Antanas Stankus. – Kažkada, kai buvo sprendžiamas klausimas dėl vėjo jėgainių statybos, meras prisiekinėjo niekada nesutiksiąs, kad jos būtų statomos, tačiau vėliau nuomonę pakeitė. Tas pats ir dėl prekybos tinklo „Lidl“ – iš pradžių tvirtinęs niekada nesutiksiąs, kad miesto centre iškiltų šio prekybos tinklo parduotuvė, vėliau kaip niekur nieko sutiko.

A.Stankus baiminosi, ar neatsitiks taip, kad ir šįkart mero nuomonė staiga apsisuks 180 laipsnių kampu, todėl ir agitavo už alternatyvų sprendimo variantą – nepritarti skalūnų žvalgybai visoje Tauragės rajono teritorijoje.

Meras aiškino, kad alternatyvus sprendimo variantas turėjų būti paskelbtas anksčiau, dabar jį pateikti per vėlu, todėl jis nebus svarstomas. Be to, dar praėjusiame tarybos posėdyje taryba pareiškė nepritarianti Vyriausybės nutarimo projektui, kuriuo suteikiamas leidimas „Chevron“ naudoti tradicinius ir išsklaidytuosius angliavandenilių išteklius Šilutės bei Tauragės plote, taigi dėl visos rajono teritorijos jau pasisakyta.

Opozicija sulaukė replikų, esą nuo praėjusio posėdžio ji pakeitė nuomonę, tačiau ji teisinosi visada palaikiusi žygaitiškius, o praėjusiame posėdyje ne balsavusi prieš, o susilaikiusi.

Iveta Skurvydienė pareiškė, kad alternatyvus sprendimas, kuris apimtų visą Tauragės rajoną, būtų išmintingesnis, tačiau, pasak jos, „yra kaip yra“, tad belieka pritarti siūlomam variantui.

– Tiesiog siūlau ateityje geriau komunikuoti su Vyriausybe, prašyti atidėti sprendimus, kol nebus parengta jiems reikalinga teisinė bazė, – sakė ji. 

Žodžio paprašęs Žygaičių bendruomenės „Žygava“ pirmininkas Jonas Nairanauskas pareiškė, kad jie pasiruošę ir toliau ginti savo kraštą. Juo labiau, kad būtent per šiuos metus dėl kovos su skalūnais miestelis tapo žinomas visoje Lietuvoje ir kur kas daugiau lankomas.

– Lygiai metai, kaip į mūsų miestelį įsiveržė žodis skalūnai, ir tarybos narių pasiryžimas mus palaikyti toje kovoje būtų puiki dovana ta proga.

Dar kurį laiką pasiginčiję ir apsimėtę kaltinimais apie dar nespėtus įsigyti sklypus Žygaičiuose, vis dėlto tarybos nariai buvo vieningi ir nubalsavo nepritarti išsklaidytųjų angliavandenilių žvalgybai ir gavybai Rietavo plote. Žygaitiškiai sprendimą sutiko plojimais.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras